UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня 1944 почалася операція з депортації кримських татар.

Щорічно 18 травня відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Мінреінтеграції України закликало вивісити з вікон кримськотатарські прапори з траурними стрічками і запалити вогні пам'яті, повідомила прес-служба міністерства на сторінці в Facebook.

Під час головної хвилі депортацію 18-20 травня було виселено 180 014 осіб.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар у місцях посилань. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб і виснаження загинули понад 30 тис кримських татар, повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам'яті про кримської державності і кримських татар. 25 червня 1946 Крим був позбавлений статусу автономії і перетворено на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки замінили на стандартні радянські назви.

У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 Верховна Рада України визнала депортацію з Криму в 1944 році кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Читайте також: Відбулася процедура зважування перед боєм Вайлдер – Ф'юрі

Українські дипломати також вшанували пам'ять загиблих. Президент України відвідав "Биківнянські могили", де разом з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком взяв участь у заходах до Дня пам'яті жертв політичних репресій. Міністерство закордонних справ України нагадали про те, що російська агресія знову повернула в Україну політичні репресії.

Нагадаємо, 16 квітня відбувся великодній обмін утримуваними особами між Україною і підконтрольними Росії терористичними угрупованнями "Л-ДНР". З полону бойовиків звільнили 20 українських громадян, в ОРДЛО вирушили 14 бойовиків, диверсантів і агентів російських спецслужб.