Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Хоча свято нове –запроваджене указом Президента 13 листопада 2014 року – воно має велике значення для українців, адже встановлене на честь початку цього дня двох доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
Саме чотири роки тому 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Цей крок викликав обурення українців. Однак найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.
Метою запровадження пам'ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман привітав українців із святом, зазначивши, що Революція гідності дала старт справжнім перетворенням в державі.
Нагадаємо, заходи на честь річниці революції пройдуть 17 – 24 листопада. Зокрема у вівторок з 10:00 до 13:00 на пам'ять загиблих Героїв Небесної сотні відбудеться молодіжна хода та покладання квітів на Алеї Героїв Небесної сотні.