UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соціологи зафіксували дуже високий рівень нетерпимості до сексуальних меншин

Більшість українців взагалі не пустили би в країну представників сексуальних меншин, яких вони вважають аморальними і розпусними.

Переважна більшість українців (79,4%) виступають проти будь-яких сексуальних відносин між людьми однієї статі. 16% опитаних не підтримують таких шлюбів, проте вважають, що люди однієї статі мають право жити в цивільному шлюбі. І тільки 4,6% українців підтримують узаконення одностатевих шлюбів. Про це свідчать результати дослідження компанії GfK Ukraine.

За даними опитування, 59% респондентів, які не підтримують узаконення одностатевих шлюбів, вважають подібні відносини аморальними і розпусними. Майже 46% не хочуть, щоб одностатеві пари подавали поганий приклад дітям. На думку 40% респондентів, це суперечить релігійним чи церковним настановам. Майже чверть не підтримують таких шлюбів через те, що при узаконенні шлюбів одностатеві пари захочуть всиновлювати дітей, а вони проти того.

Оцінюючи своє ставлення до одностатевих стосунків, більше половини респондентів (57%) сказали, що вони взагалі не пустили б в Україну чоловіків, які практикують секс з чоловіками, а 55,5% - жінок, які практикують секс з жінками.

Найбільш толерантними до одностатевих шлюбів виявилися респонденти у віці до 29 років, жителі Києва та великих міст, найменш толерантними - респонденти старше 60 років, жителі Західного регіону і сіл. Жінки у віці до 29 років виявляють більш високий рівень толерантності, ніж чоловіки цієї вікової категорії. В інших вікових категоріях відмінностей між чоловіками та жінками не виявлено. Респонденти з вищою освітою частіше підтримують право людей однієї статі жити в цивільному шлюбі.

"У ЗМІ частіше говориться про дискримінацію чоловіків, які практикують секс з чоловіками, але результати дослідження показують, що українці не проявляють меншу нетерпимість до жінок, які практикують секс з жінками, - коментує Інна Волосевич, старший дослідник GfK Ukraine. - Ймовірно, високий рівень нетерпимості пояснюється радянським спадком, коли була введена кримінальна відповідальність за гомосексуалізм і відповідні практики ретельно приховувалися. Вони приховуються і зараз, хоча кримінальна відповідальність скасована. Відповідно, більшість українців не мають знайомих серед ЛГБТ, тому їх образ асоціюється в кращому випадку з епатажними богемними скандалістами, а не із звичайними людьми - а все невідоме і маргінальне викликає страх і осуд. Для релігійних людей також важлива позиція церкви з цього питання. З підвищенням рівня інформованості про ЛГБТ повинна знижуватися і нетерпимість до них".

Дослідження проводилося GfK Ukraine протягом 3-23 квітня 2013 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці старше 16 років на місяць. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка - 3,1%. !zn

Читайте також:

Прем'єр Британії висловився за легалізацію одностатевих шлюбів

Олланд виконав передвиборчу обіцянку: Франція легалізувала одностатеві шлюби

Обама заявив про підтримку одностатевих шлюбів

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле офіційно вступив в одностатевий шлюб