UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соціологи виявили серед українців 50% активних читачів книг

Серед найпопулярніших жанрів літератури - сучасні детективи, любовні та історико-пригодницькі романи.

Більше половини (51%) дорослих українців прочитали хоча б одну книгу протягом останніх трьох місяців, а 30% - придбали. При цьому за останні сім років частка покупців книг значно знизилася: у вересні 2006 року їхня частка становила 42%. Такими є дані дослідження GfK Ukraine, представленого на Форумі видавців у Львові.

Серед куплених книг стало більше художньої та дитячої літератури і менше наукової, навчальної та довідкової літератури: у 2008 році частка художньої літератури становила 41% порівняно з 18% наукової, тоді як в 2013 році вона становить 52% порівняно з 5% наукової.

Головною причиною, чому вони не читають, українці вказують відсутність часу для цього - 38%. Майже половина респондентів відзначають, що читають рідше, ніж хотіли б.

В даний час 30% дорослих читачів мають досвід читання книг на електронних носіях, але друкована книга залишається вибором №1. За даними дослідження, 13% українців у віці 15-59 років читали протягом 3-х місяців книги в електронному вигляді, але тільки 1% купували.

Серед найпопулярніших жанрів літератури - сучасні детективи і любовні романи, твори, написані раніше 50-х років ХХ століття, сучасні історико-пригодницькі романи і прикладна література. При цьому україномовні книги обирають тільки 25% респондентів.

Дослідження показало, що в даний час немає жодного сучасного українського письменника, якого знає хоча б половина українців. Серед тих, кого опитувані респонденти знають хоча б по імені, на першому місці Ліна Костенко (знають 42%), далі - Ірена Карпа (15%), Василь Шкляр (12%) і Марія Матіос (10%).

Дослідження "Читання книг в Україні" проводилося компанією GfK Ukraine влітку 2013 року серед 1000 респондентів по всій країні. !zn

Читайте також:

Літературні вподобання українців: детективи, жіночі романи та "шансон в прозі"

Українці читають у 2 рази менше книг, ніж європейці

Більше половини українців взагалі не читають книг

Дослідження виявило, що чоловіки і жінки читають з різних причин