Соціологічні дослідження показують, що 70-80% українців вимагають виконання законів і порядку в суспільстві. Про це в інтерв'ю DT.UA сказала старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ, кандидат економічних наук Ольга Іващенко.
"Право, демократія, свобода, повага до особистості - це основи європейської ціннісної структури. Українці в них зацікавлені, вони відповідають за свою державу, вже не залежать від нього повністю і вимагають від нього виконання певних функцій. Євромайдан почався з того, що на вулиці вийшов мільйон незгодних. В той день для мене закінчилася УРСР, оскільки українці показали, що вийшли з радянської матриці і не стануть терпіти репресій, визнаючи, що сила на боці держави. Звичайно, в авангарді була молодь", - сказала вона.
При цьому вона зазначила, що за 23 роки в країні виросло покоління нерадянських людей, здатних порівнювати життя в розвинених країнах світу і в нашій. "Воно розуміє, що своє життя треба будувати тут, а не їхати і пристосовуватися до способів життя, побудованим попередніми поколіннями в інших країнах. Ці молоді люди - патріоти, готові побудувати у нас гідну державу. Тому зрозуміло, що наші люди готові до реформ. Тільки ми повинні закріпити цей момент", - вважає Іващенко.
Соціолог нагадала, що ще у 2004 році українці вже показали свою повну готовність до реформування. "Після Помаранчевої революції півроку ніхто не давав ніяких хабарів, і всі говорили, що починається нове життя. Ми знаємо, що цього не відбулося, але у свідомості людей залишилося прагнення до змін. А при Януковичі люди зрозуміли, що без працюючих законів всю їх власність можна відняти, - і тому успішно відняли у нього владу", - зазначила Іващенко.
Докладніше читайте в матеріалі Ірини Кириченко "Україна повертається в Європу. Зміни в соціоекономічній свідомості громадян" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".