UA / RU
Підтримати ZN.ua

Собор Архангела Михаїла: історія свята

Свято щороку відзначають 21 листопада.

21 листопада християни східного обряду відзначають свято, присвячене Архангелу Михаїлу, яке повністю називається Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, а в народі його називають Михайлів день.

Архангел Михаїл – голова небесних сил, тобто архістратиг. За церковними канонами він очолює всі дев'ять чинів ангелів і є головним воїном у битві добра і зла. За переказами, саме він переміг сатану, скинувши його та інших занепалих духів із небес. Озброєний мечем, він охороняє ворота раю.

Собор – це поєднання чи сукупність всіх ангелів на чолі з Михаїлом. Разом вони одностайно славлять Святу Трійцю та служать Богу.

Читайте також: Різдво: коли відзначають одне з головних свят у християн

Архангел Михаїл вважається покровителем небесного війська, він неодноразово був пророкам і рятував християн від різних бід. Його також називають захисником душ померлих. Саме архістратиг Михаїл на Страшному суді покличе трубним голосом мертвих із могил і молитиметься Господу про їхнє прощення.

Собор Архістратига Михаїла щорічно відзначають 21 листопада. Святкування встановили на соборі, який пройшов у Лаодикії приблизно 363 року.

Дату свята обрали невипадково. Листопад є дев'ятим місяцем, якщо рахувати від березня, коли в давнину зустрічали новий рік. Свято встановили саме цього місяця на ознаменування дев'яти ангельських чинів.