UA / RU
Підтримати ZN.ua

Собор сімдесяти апостолів: історія свята

Воно присвячене 70 учням Христа.

4 січня християни східного обряду відзначають свято Собор святих сімдесяти апостолів. Раніше його відзначали пізніше, 17 січня, але тепер дата змінилася.

Читайте також: Маланка: традиції святкування

Історія свята

Собор святих сімдесяти апостолів це обрання Христом 70 апостолів щоб послати їх на проповідь. Обрання цих учнів відбулося після третьої Пасхи Ісуса в Єрусалимі, тобто в останній рік його земного життя. Після обрання Ісус дає сімдесяти апостолам настанови, схожі з тими, що дав своїм дванадцяти апостолам

Апостолами з числа семидесяти були: євангеліст Лука, євангеліст Марк, Клеопа, первомученик архідиякон Стефан, Симеон, Прохор, Никанор, Пармен, Тимотій, Тит. Багато з них теж, як і 12 апостолів, прийняли мученицьку смерть.

Якщо 12 апостолів були першим, найближчим колом оточення Ісуса Христа, які постійно були поруч з ним, то 70 апостолів були другим колом оточення Спасителя, і запрошені Христом, аби почути його проповідь, щоб потім самим йти проповідувати.

Після того, як зійшов Святий Дух, апостоли почали проповідувати по всьому світу. Головна заслуга 70 апостолів – вони започаткували шанування Святої Трійці.

Тоді у паломництво вирушили по двоє для захисту та взаємопідтримки. Поодинокі паломники швидко попадали у біду. Деякі з 70 апостолів супроводжували тих, хто був у числі 12. Наприклад, Тимофій та Тит стали учнями апостола Павла, Прохор - учнем апостола Іоанна Богослова.

Що не можна робити в цей день

З давніх часів в цей день діють певні заборони, яких варто дотримуватися. В них вірили наші пращури та вони збереглися і до наших днів.

У свято не варто також сваритися, лихословити та бажати зла іншим.

Також не варто  також підслуховувати чи підглядати;

Якщо ви хочете, щоб ваші плані здійснилися, то краще не розповідати про них іншим в цей день.