UA / RU
Підтримати ZN.ua

Смертність в Україні у січні виявилася вищою за п'ятирічну середню – аналітик

На тлі зниження чисельності населення і двотижневого локдауну смертність зростає. Але ковіду «ніде немає».

У Міністерстві охорони здоров'я України вважають, що підстав для нового локдауну поки що немає, тим часом коронавірус продовжує забирати життя українців. Смертність в січні на 1,6% вище за п'ятирічну середню 2016-2020 років, зазначає системний аналітик і автор ZN.UA Євген Істребін.

«Держстат опублікував дані щодо смертності за січень 2021 року. Померли 57 751 особа. Це на 1,6% вище 5-річної середньої 2016-2020 років. Надлишкових смертей 912. Якщо порівняти з минулим 2020 роком, це на 7,6% вище. Надлишкових смертей 4 111», - пише Істребін в Facebook.

Інакше кажучи в січні 2021 року померло на 4,1 тисячі осіб більше ніж минулорічного січня.

«На тлі зниження чисельності населення, і двотижневого локдауну, смертність виявилася вище 5 річної середньої. Еге ж, але ковіду немає, ніде немає», - підсумовує він.

Читайте також: Понад 1300 українців вдруге заразилися коронавірусом – ЦГЗ

За час епідемії коронавірусом заразились 1,5 мільйона українців, її пік очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть. 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській і Закарпатській областях; у «помаранчевій зоні» ще 16 регіонів і Київ. Попри заклики експертів посилити карантин, у Міністерстві охорони здоров'я обіцяють локдаун в Україні тільки тоді, коли «існуватиме загроза системі охорони здоров'я».