Правоохоронці затримали 41-річного власника маршрутного автобусу сполученням "Київ-Рівне", який у п'ятницю, 20 липня, став учасником дорожньо-транспортної пригоди в Житомирській області. Унаслідок ДТП загинули десятеро людей, ще дев'ять дістали поранення, повідомляє відділ комунікації Національної поліції у Житомирській області.
Аварія сталася на 127 км траси Київ-Чоп, поблизу села Глибочиця (Житомирський район). Водій маршрутного автобусу, рухаючись у напрямку Житомира, зіткнувся з великогабаритною вантажівкою "DAF" з напівпричепом, яка рухалася у попутному напрямі. Маршруткою керував 40-річний житель Рівного, вантажівкою – 37-річний мешканець Тернопільщини.
Водій автобусу і дев'ять пасажирів, зокрема троє дітей, від отриманих травм загинули. Серед них:
- жителі Гульска та Новоград-Волинського (Житомирська область) 2002 і 2004 років народження;
- громадянки Росії 2010 і 1984 років народження.;
- громадянин Грузії 1962 року народження;
- жителька Рівного 1995 року народження;
- жительки Києва 1964 і 1958 років народження;
- жителька Нової Каховки (Херсонська область) 1944 року народження.
Травм різного ступеню тяжкості зазнали 11-річна мешканка Гульська та 12-річний громадянин РФ, четверо дорослих мешканців Новоград-Волинського та троє уродженців Коростеня, Ружинського району (Житомирська область) та Рівного.
У межах розслідування ДТП призначено експертизу технічного стану автобусу та вантажівки, обидва транспортні засоби вилучені. Правоохоронці також опитали водія вантажівки, очевидців, потерпілих і рідних загиблого водія.
"Уже встановлено низку порушень вимог щодо технічного стану маршрутного автобусу, що здійснював перевезення людей. Тривають подальші слідчо-розушкові заходи", - йдеться у повідомленні.
За фактом смертельної аварії на Житомирщині відкрито кримінальне провадження за ч.3 статті 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) і статтею 287 (випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації) Кримінального кодексу України.
На оперативній нараді у ГУ Національної поліції у Житомирській області у суботу, 21 липня, прийнято рішення про вжиття заходів із посилення безпеки на автошляхах регіону.
"Хоч загалом ми маємо в області тенденцію до зниження кількості дорожньо-транспортних пригод майже на 20%, учорашня подія – серйозний виклик усім, хто несе відповідальність за безпеку на дорогах... Транспортні засоби, що здійснюють перевезення пасажирів, перевірятимуться щодо технічного стану, наявності необхідних дозвільних документів, стану водія та його графіку роботи. Також у межах наявних ресурсів збільшимо кількість патрульних на автошляхах", - наголосив начальник ГУ Національної поліції у Житомирській області В'ячеслав Печененко.
Нагадаємо, 20 липня близько 5:00 ранку на 289 км автодороги Київ-Одеса, неподалік селища міського типу Криве Озеро зіткнулись мікроавтобус Volkswagen сполученням "Одеса-Гомель" і вантажівка. Водій і четверо пасажирів мікроавтобуса загинули на місці, ще 12 пасажирів шпиталізовані. Усі травмовані й загиблі громадяни Білорусі.
Тим часом на Старообухівській трасі під Києвом зіткнулися три автівки, унаслідок зіткнення спалахнула машина з газовим балоном. Троє людей – сім'я з неповнолітньою дитиною – загинули на місці, ще двоє шпиталізовані.
Ще одне смертельне зіткнення сталося в Хмельницькій області: легковий автомобіль виїхав на зустрічну смугу та зіткнувся з вантажівкою, сім'я з трьох осіб загинула на місці, 12-річна дівчинка в лікарні.
Урядова комісія проведе розслідування ДТП за участю автобусів у Миколаївській і Житомирській областях, повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. На його думку, причиною смертельних аварій є грубе порушення правил дорожнього руху.