UA / RU
Підтримати ZN.ua

Слідом РФ: Савченко не підпадає під імунітет ПАРЄ

Стверджується, що інкриміновані Савченко злочини мали місце до набуття Савченко статусу члена ПАРЄ

Українська льотчиця Надія Савченко, яку в Росії звинувачують у військових злочинах, не підпадає під дії імунітету Парламентської асамблеєї Ради Європи. Про це йдеться у відповіді Слідчого комітету Росії на клопотання адвоката Іллі Новікова.

В документі йдеться, що 15 ст. Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи і ст. 3 Протоколу до вищезазначеного документу передбачають наділення представників ПАРЄ імунітетом від арешту і судового переслідування під час сесії ПАРЄ, засідання комітетів і підкомітетів ПАРЄ, а також під час поїздки до місця засідання й назад. Однак функціональний імунітет від юрисдикції іноземних держав поширюється на діяння, вчинені представником ПАРЄ при виконанні своїх офіційних повноважень.

Повідомляється, що з матеріалів кримінальної справи виходить, що інкриміновані Савченко злочину, а також дії правоохоронних органів щодо її затримання і обрання запобіжного заходу, мали місце до набуття Савченко статусу члена ПАРЄ.

Читайте також: Захист розпочав міжнародну процедуру звільнення Савченко - адвокат

В грудні 2014 року Верховна Рада прийняла звернення парламенту до міжнародних організацій і міжпарламентських асамблей, в якому делегувала Савченко в ПАРЄ. В кінці січня президент Асамблеї Анн Брассер підтвердила, що ПАРЄ наділять Савченко міжнародним імунітетом, який зобов'язує Росію звільнити її з-під варти.

Зі свого боку, керівник російської делегації в ПАРЄ Олексій Пушков заявив, що російська сторона не має наміру за рішенням Ради Європи звільняти Савченко, тому що у Росії інше "трактування" імунітету.

"Ніхто не має наміру звільняти Савченко з-за такого трактування імунітету ПАРЄ. Ми вважаємо, що імунітет надається для здійснення депутатами своїх повноважень, а не для того, щоб зробити його недоторканним за злочини, вчинені у минулому", - прокоментував позицію Москви Пушков.