Після закінчення війни кордони деяких областей України можуть бути змінені для кращого адміністрування в умовах воєнного часу, а анклави можуть бути ліквідовані, заявив в інтерв’ю Ірини Федорів для ZN.UA голова підкомітету Верховної Ради з питань адмінтерустрою Віталій Безгін.
«Там, де найбільші руйнації, — у Донецькій, Луганській, Харківській областях, треба коригувати громади, а не межі областей. А про межі областей можемо казати, коли є якісь вкраплення — анклави чи ексклави», - сказав він.
Одним із прикладів такої необхідності є місто Славутич, яке в перспективі потрібно відвести до Чернігівської області.
«Це саме той кричущий приклад, з яким було пов’язано багато пересторог. Громаду Славутича, по суті, одразу відрізали російські війська. Славутич у перспективі треба буде відводити до Чернігівської області, щоб уникнути таких ризиків у майбутньому. Якщо буде розуміння, що для військових адміністрацій не було зручно працювати в такій конфігурації, то це може бути предметом для зміни», - зазначив депутат.
При цьому він наголосив, що будь-яка адміністративна корекція, в тому числі і перейменування областей, можлива лише після закінчення війни, щоб не спровокувати ворога на умовні «юридичні рішення».
Що ж стосується загальної корекції адміністративного устрою після реформи, то на думку Безгіна, її варто впроваджувати після закінчення війни та стабілізації розселення громадян, частина з яких може не захотіти повертатись додому.
«Доки ми не бачимо, що ситуація із розселенням громадян стабілізувалася, то переплановувати устрій рано. Важливо розуміти, хто переселився, приміром, у західні області та планує там залишатися, — це робочий клас чи пенсіонери. Це все впливає на спроможність території щодо управління.
Про можливе зменшення кількості районів та передачу влади в умовах війни, а також чи буде Україна перебудована у військову державу на зразок Ізраїлю читайте в матеріалі.