Дуальна освіта має свої переваги. Перша - скорочення розриву між теорією та практикою. Друга перевага - оптимізація навчальних планів, виходячи з реалій у сфері діяльності. І третя - гра на випередження для учасників такого навчання, адже, отримавши диплом, студенти вже матимуть принаймні рік трудового стажу. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA пише Дмитро Яровий.
"Професійна українська бюрократія пережила кілька потрясінь, серед яких і часта зміна очільників або їхня відсутність у багатьох міністерствах і центральних органах виконавчої влади, і політизація державної служби. Державні органи в таких умовах неминуче стикаються з потребами в нових кадрах, із необхідністю долучати до роботи молоде покоління", - пише фахівець.
Яровий стверджує, що випускникам університетів, які приходять працювати на державну службу, нецікаво.
"Дуальна освіта для держслужбовців може стати одним із сценаріїв, що допоможе оптимізувати роботу університетів, які готують фахівців для державних органів. Це переорієнтація на цільову, точкову підготовку вмотивованих, професійних і порядних державних службовців", - підсумував експерт.
Дуальна освіта стрімко завойовує позиції в освітянському середовищі. Вона дозволяє студентам поєднувати навчання і роботу. Про те, як організувати дуальну освіту для держслужбовців і як це може змінити українську бюрократію, читайте у статті Дмитра Ярового "Вчитися чи працювати: коли можна не робити вибору".