На першому етапі адміністративної реформи, яка почалася в квітні, скоротили 27 тисяч працівників центральних органів виконавчої влади, і завдяки цьому видатки державного бюджету вдалося скоротити на 1 млрд гривень.
Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів повідомив голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко.
"Перший етап розпочався з перших днів роботи Кабінету міністрів. У квітні було прийнято постанову, згідно з якою гранична чисельність центральних органів виконавчої влади була скорочена на 10 відсотків. На сьогодні ю постанову реалізовано. Станом на сьогоднішній день скорочено понад 27 тисяч державних службовців. Якщо взяти еквівалент державного бюджету - ця цифра досягла 1 млрд гривень. Це витрати, які направлялись на оплату праці, заохочення, матеріальне стимулювання державних службовців", - сказав Ващенко.
За його словами, скорочення менше всього торкнулася силового блоку - Міністерства внутрішніх справ та Міноборони, враховуючи ситуацію в країні.
Водночас деякі інші органи виконавчої влади перевищили встановлений урядом показник. Зокрема, у Державній пенітенціарній службі скоротили більше 15% працівників, в Міністерстві соціальної політики і Укрдержреєстрі - понад 12%. Більш ніж на 10% скорочення відбулися в Державній фінінспекції і Мінвуглепромі.
Скорочення відбулися і в місцевих органах влади, хоча постанова їх прямо не стосувалася.
Раніше в адміністрації президента проанонсували зміни в структурі виконавчої влади. Зокрема, було оголошено перший етап реформи державних контролюючих органів, який передбачає скорочення кількості контролюючих функцій з 1032 до 680, а контролюючих центральних органів влади - з 56 до 27.
Як повідомив 3 вересня міністр Кабінету міністрів Остап Семерак, кількість центральних органів виконавчої влади буде скорочено на 20%. !zn