UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скільки українців не хотіли б залишитися жити за кордоном: результати опитування

Соціологи зазначають, що найбільше на рішення повертатися або залишатися за кордоном впливають кілька факторів.

Серед опитаних українців, які після повномасштабного вторгнення РФ виїхали з України, 49% не хотіли б залишитися жити за кордоном. Серед українців, які переїхали в Європу до вторгнення -  40%. Майже кожен п'ятий вагається з рішення залишатися за кордоном чи повертатися на Батьківщину, решта – думають над тим, щоб залишитись на постійне проживання за кордоном, свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Соціологічна група "Рейтинг"

"Насправді, можливість залишитися залежить не лише від бажань, а від інших обставин: можливостей, наявності роботи, дозволу на проживання, можливості навчатися дітям, зміни особистих обставин. Тому не можна сказати, що саме така кількість наших громадян залишиться або повернеться в Україну", - йдеться в повідомленні.

Соціологи зазначають, що попри те, що в абсолютній більшості громадяни оцінили послуги в Україні на вищому рівні, ніж в Європі, найбільше на рішення повертатися або залишатися за кордоном впливають:

Соціологічна група "Рейтинг"

Бажання залишитися або повернутися пов’язано також з такими обставинами:

Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування провели з 4 по 11 липня 2023 року серед українців віком від 18 років, які знайшли тимчасовий прихисток у країнах Європи після 24 лютого 2022. Результати зважені з використанням актуальних даних UNHC (United Nations High Commissioner for Refugees, показник українців, які подали заяву на отримання притулку, ТП або аналогічні національні програми захисту). До вибірки увійшли 2116 українців, які зараз перебувають у 31 країні Європи. Метод опитування: CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Опитування анонімне, респонденти отримували запрошення через месенджери та соціальні мережі. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,2%.