UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сєвєродонецьк перейменують – які нові назви ще у 51 громади України – повний список

У списку є також місто Ватутіне і декілька міст із назвами на тему Першого травня 

В Україні можуть перейменувати ще 51 населений пункт. Відповідну пропозицію підтримав комітет з питань організації державної влади. Як зазначається у пресрелізі Верховної Ради, перед ухваленням рішення та наданням пропозиції були розглянуті пропозиції органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови.

Перейменуванню підлягають окремі населені пункти, назви яких на думку комітету містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови. Зокрема, планується перейменувати назви у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській областях.

Які міста та як перейменують - проєкт профільного комітету Верховної Ради

В Дніпропетровській області місто Першотравенськ перейменують у Шахтарське, а в Луганській області місто Первомайськ на Сокологірськ та Сєвєродонецьк перейменують на Сіверськодонецьк. В Сумській області місто Дружба отримає назву Журавське. 

Перейменування торкнуться також Харківської та Черкаської області:

photo_2024-04-04_12-19-41.jpg (94 KB)

В рамках реалізації деколонізаційного законодавства в Україні, комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив рішення перейменувати місто Новомосковськ на місто Самар. Про це повідомила член комітету, депутат Верховної Ради Лариса Білозір. “Новомосковську буде повернуто історичну назву Самар. Южноукраїнськ буде перейменовано на Гард. Комітет рішення ухвалив, далі зала!”, – повідомила народний депутат. Також на засіданні комітету підтримано пропозиції про перейменування ще 26 менших населених пунктів в межах деколонізації, повідомила Лариса Білозір.

За повідомленням комітету, сьогодні, на порядку денному засідання комітету розглядалось питання “Про перейменування окремих населених пунктів Дніпропетровської та Миколаївської областей, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови”. 

Раніше Український інститут національної пам’яті визначив 183 топоніми, які пропонує перейменувати в рамках Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». До переліку не включили назви населених пунктів, які зараз знаходяться на тимчасово окупованій території.