Ситуація з постачанням на фронт FPV-дронів стала кращою, заявив заступник командира батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади Олесь Маляревич, який зараз знаходиться на бахмутському напрямку. Під час ефіру на "Еспресо" він наголосив, що становище там зараз залишається напруженим, адже захисники перебувають в активній обороні. Та, попри цілодобові штурми, тактичних успіхів у росіян немає.
"Раніше в росіян було в п'ять разів більше дронів, зараз десь один до трьох. Нас активно підтримують українські компанії, друзі, донати, — розповів військовий. — Держава теж почала закуповувати більше FPV, якщо за минулий рік ми отримали тільки 300 дронів від держави, то в цьому році вже набагато більше".
Втім, дрони не можуть замінити артилерію повністю, насамперед через меншу кількість вибухівки. Тож не потрібно "ганятися" за їх кількістю, а діставати лише ті, які справді літають, наголосив Маляревич.
"Є багато бізнесменів, які намагаються завезти з Китаю дрони та продати, а потім все це лежить і не літає, і нам доводиться докручувати. Ми такі дрони не отримуємо тому, що знаємо які нам дрони треба, — наголосив військовий. — Потрібно питати у підрозділів технічні характеристики, і поставляти їм саме те, що літає на їхньому відтинку фронту тому, що кожен відтинок відрізняється один від одного".
Нагадаємо, співзасновник проєкту Drone.ua Валерій Яковенко заявив, що Україна через активне використання FPV-безпілотників під час бойових дій змінює підходи до ведення війни. Ці дрони, на думку експерта, стали новими "калашниковими". Колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Веслі Кларк також вважає, що БпЛА — інновація війни в Україні, як, наприклад, гелікоптери під час бойових дій у В'єтнамі.