Ворог на Півдні за минулу добу обстріляв Потьомкине, Березнегувате, Партизанське, Киселівка, Шевченкове, Таврійське. Йдеться про застосування мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Про обстріли в регіоні, супроводжувані повітряною розвідкою з застосуванням безпілотників, йдеться в ранковому зведенні Генштабу.
У готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України ворог продовжує утримувати три носії високоточної зброї.
Ще перед початком повномасштабного вторгнення в українській мережі з’явилась низка прикладних матеріалів про ключові правила поводження під час артилерійських чи авіаударів, які можуть вберегти від летальних наслідків.
- "Алгоритм ваших дій під час авіаудару такий самий, як при артобстрілу, з єдиною різницею, що якщо будівля теоретично може захистити від уламків артилерійських боєприпасів ( і то, не всіх)… То під час авіанальоту вам потрібно знаходитися якомога далі від будівель, будівля може зруйнуватися, в вас можуть полетіти уламки, перекриття, цегла і т д", – йдеться в повідомленні блогера і ветерана Харитіна Старського.
- "Ви маєте пам’ятати під час обстрілу, що важливо притиснутися якомога краще до землі. Дуже важливо лягти біля бетонного чи якогось іншого укріплення, яке може захистити від уламків (бордюр, парапет, канава, фундамент, підземка, метро…). Будь-яка станція метрополітену за замовчуванням була створена як бомбосховище".
- "Для того, щоб уламки скла не летіли у ваше помешкання, вікна бажано чимось заставити – шафою, ліжком, фанерою. Але не під час самого обстрілу".
- "Якщо обстріл вже застав вас у помешканні, найбільш доцільно переміститися до внутрішнього, центрального приміщення, від якого захищають щонайменше дві стіни: сходинкова клітина (але триматися треба подалі від вікон), ванна кімната, коридор".
- "Якщо ваше помешкання на вищих поверхах, краще спуститися вниз, але подалі від вікон".
- "Мапу бомбосховищ усього міста, констатує ветеран, вивчати очевидно необов'язково, але варто знати, де знаходиться найближче до вашої роботи, помешкання, місць, де найчастіше буваєте".
- На питання про те, що робити, коли обстріл застав, коли очевидець воєнних дій перебуває в автомобілі, то військовий радить покинути її. Авто може загорітися, перевернутися, в ньому може "заклинити" двері.. Жодна цивільна автівка (окрім хіба броньованої) не врятує не лише від куль, але й від уламків. Детальніше – в відео вище.
Нагадаємо, позавчора вночі окупанти обстрілювали Сумщину. Лише по одній громаді зафіксовано 40 «прильотів».