UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситуація з пожежами в зоні відчуження і Житомирської області нормалізується — ДСНС

В Держслужбі з надзвичайних ситуацій також розповіли про забруднення повітря.

Хімічні забруднення повітря в Київській і Житомирській областях, а також у Києві в межах норми, повідомив директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук. Він також розповів про ситуацію з пожежами в зазначених областях.

"Ситуація з лісовими пожежами в зоні відчуження ЧАЕС і в Житомирській області поступово нормалізується", - зазначив Демчук.

Він також повідомив про те, що вранці 21 квітня рятувальники ліквідували пожежу біля села Корогод в Київській області. За словами Демчука, зараз зусилля Держслужби з надзвичайних ситуацій спрямовані на гасіння пожеж біля населених пунктів Розсоха, Крива гора і Рудьки. Крім того, він розповів про вжиття заходів щодо недопущення поширення вогню на територію республіки Білорусь.

"Об'єкт укриття, сховища відпрацьованого ядерного палива та інші об'єкти зони відчуження працюють у звичайному режимі",- зазначив Демчук.

Він додав, що в Житомирській області локалізували ще один осередок займання поблизу села Острова. За його словами, рятувальники намагаються локалізувати і загасити пожежу на території Виступовицького лісництва.

"Радіаційний фон у Києві, Київській області та в зоні відчуження в межах природних фонових значень", - додав Демчук.

У той же час директор Укргідрометцентру Микола Кулеба заявив про те, що хімічне забруднення повітря в столиці після суттєвого зменшення напередодні істотно не змінилося.

"Показники концентрації пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки, формальдегіду та оксиду вуглецю в основному нижче гранично допустимих концентрацій або наближаються до них", - зазначив Кулеба.

Читайте також: У зоні відчуження триває ліквідація вогнищ лісових пожеж – ДСНС

В Житомирській області пожежі гасять з 4 квітня. За цей час вогонь поширився на села Острова, Личмани і три хутори, 39 будівель згоріли дотла.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, у правоохоронців є дві версії виникнення пожеж - суховії та навмисний підпал. У той же час секретар РНБО Олексій Данылов припустив, що до підпалів в Житомирській області можуть бути причетні місцеві власники землі.

Голова Житомирської ОДА заявив про те, що пожежі в області завдали збитків на 25 мільйонів гривень.

У зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції пожежі також виникли 4 квітня, на їх гасіння пішло 10 днів. Однак через пилову бурю і сильних поривів вітру, 16 квітня пожежа спалахнула заново. Напередодні в Держслужбі з надзвичайних ситуацій відзначили, що загрози сховищ радіоактивних відходів та іншим критичним об'єктів інфраструктури зони відчуження немає. Радіаційна обстановка контролюється, радіаційний фон не перевищує норми.