UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник розповів про долю гучних антикорупційних справ

Голову НАБУ непокоїть звільнення корупціонерів з-під варти та поновлення на посадах.

Суди гальмують винесення рішень у гучних корупційних справах, а звільнення і поновлення на посадах взятих під варту корупціонерів не мотивує постраждалих від корупції повідомляти про неї, заявив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник.

"З перших днів розслідувань й арештів справа потрапляє до суду. І тут у нас виникають найбільші проблеми. Ми щодня читаємо: тому зменшили заставу, того звільнили з-під варти, того поновили на посаді...", - підкреслив Ситник під час презентації опитування Американської торгової палати щодо сприйняття бізнесом корупції в Україні.

Такий стан справ не мотивує постраждалих від корупції звертатися до антикорупційних органів, вважає директор НАБУ.

"І я розумію, що такі факти не мотивують людей, що зіткнулися з корупцією, повідомляти про неї. Тому що, навіть якщо ми відреагуємо, розслідуємо та відправимо справу до суду, потім це справа починає потихеньку "гнити"", - цитує Ситника "УНІАН".

Таким чином, обвинувачений поступово поновлюється на посади, відновлюється в очах суспільства, а згодом починає займатись тим самим, чим займався до арешту, додав голова НАБУ.

Нагадаємо, за словами директора НАБУ, знадобилося два роки, щоб з'явився перший реальний вирок у справі, переданій НАБУ і САП до суду: 15 грудня 2017 року суд першої інстанції призначив двом працівникам Одеської СБУ покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

За словами генерального прокурора Юрія Луценка, минулого року "на гарячому" впіймали понад 9,4 тисяч корупціонерів. Проте судові вироки отримали менше 1,7 тисяч, при цьому переважна більшість отримали умовні терміни, а реально у в'язниці опинилися лише близько 10% затриманих.

Детальніше про діяльність НАБУ й атаки на відомство провладних сил читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Антикорупційний цугцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".