UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник прийшов на допит в ГПУ

Директор НАБУ зазначив, що за офіційною процедурою його не викликали на допит в Генпрокуратуру.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник прийшов до Генеральної прокуратури на допит у справі про начебто втручання у вибори президента у США. Ситник фігурує у справі як свідок. При цьому директор НАБУ заявив про те, що ні він сам, ні Нацбюро офіційно повістку не отримували.

"Ця спекуляція йде ще з початку 2017 року після оголошення результатів виборів президента США... Перед тим, як матеріали "чорної бухгалтерії" (Партії регіонів – ред.) потрапили у НАБУ, було кілька інтерв'ю з боку тієї людини, яка передала ці матеріали, це колишній генерал СБУ Трепак (екс-заступник глави СБУ Віктор Тріпак - ред.)... Після отримання цих матеріалів до нас надходили запити журналістів на предметів того, є чи прізвище Манафорта (американського політтехнолога Пола Манафорта - ред) у цих записах... виходячи з кількості запитів... Ми дали чітке роз'яснення, був зроблений короткий прес-реліз, в якому було сказано, що таке прізвище згадується", - розповів Ситник журналістам.

Він також запевнив, що ніяких офіційних листів міжнародно-правових доручень до якого-небудь правоохоронного або державного органу Сполучених Штатів НАБУ не надсилало. Однак, за словами Ситника, це робила Генпрокуратура. Директор НАБУ також зазначив, що ні він, ні бюро не отримували офіційної повістки в суд.

Артем Ситник заперечує свою співпрацю зі Сполученими Штатами Америки. Він додав, що Генпрокуратура поширює багато фейкової інформації.

"Кількість фейкової інформації, яка поширена і керівництвом Генеральної прокуратури, й іншими співробітниками ГПУ, настільки велика, що зараз все-таки необхідно давати пояснення", - зазначив Ситник.

При цьому директор НАБУ додав, що голос на відправлених на експертизу аудіозаписах схожий на його власний. Однак про їню законність і походження він не знає. За словами Ситника, "фактично немає ніякого підтвердження, що хтось з кимось співпрацював".

"НАБУ навіть теоретичної можливості втрутитися у вибори США не мало ... Те, що було зроблено - короткий прес-реліз, яким була підтверджена та інформація, яку поширили перед передачею матеріалів до НАБУ", - додав директор Нацбюро.

Нагадаємо, що наприкінці березня Державне бюро розслідувань почало слідчі дії в рамках кримінального провадження про можливе втручання директора НАБУ Артема Ситника у вибори президента США.

15 березня 2019 року в ефірі програми "Право на владу" генпрокурор Юрій Луценко заявив про отримання заяви від позафракційного народного депутата Бориса Розенблата, який стверджував про нібито передачу директором НАБУ А. Ситником в США так званої "чорної бухгалтерії Партії регіонів" для підтримки Хілларі Клінтон на президентських виборах. Він додав, що незабаром ДБР приступить до обробки цієї справи.

22 березня в НАБУ заявили, що його детективи не збирали і нікому не передавали жодних доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта НАБУ, і спростовують заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про їх можливий вплив на вибори президента США, назвавши його абсурдною спробою дискредитувати Бюро.

Витік записів так званої "чорної бухгалтерії" в ЗМІ США, також відомої як "амбарна книга" Партії регіонів, стала причиною відставки Пола Манафорта і привела до одного з ключових звинувачень у розслідуванні змови з РФ, яке переслідує Д. Трампа протягом останніх двох з половиною років. За даними The New York Times, "чорної бухгалтерії" прізвище Манафорта згадується 22 рази. У цілому йшлося про виплати на суму в $ 12,7 млн, здійснених протягом 2007-2012 років.