UA / RU
Підтримати ZN.ua

Системі ЗНО довіряють 90% учасників тестування

Екзит-пол на виході з пунктів проведення ЗНО показав дуже високу довіру школярів до системи.

Абсолютна більшість опитаних учасників тестування (96%) задоволені якістю тестів ЗНО та водночас 99% задоволені роботою персоналу в пункті тестування. До того ж, на думку 98% опитаних учасників, процедури тестування не були порушені, свідчать дані опитування ГО "ОПОРА" і фонду "Демократичні ініціативи".

При цьому 90% учасників тестування довіряють системі зовнішнього незалежного оцінювання, не довіряють – лише 6%.

Більшість опитаних в Україні учнів та випускників шкіл (72%) вважають, що здобутих у школі знань достатньо для складання ЗНО. Натомість, 22% учасників ЗНО вважають, що шкільних знань для тестування недостатньо, а на думку ще 7%, шкільних знань недостатньо зовсім, навіть для отримання мінімального балу.

На думку переважної більшості учасників тестування (58%), ЗНО має залишатися основним критерієм для вступу до ВНЗ, тоді як 26% висловились на підтримку ідеї повернення до старої системи іспитів у ВНЗ. 16% – не змогли відповісти на це запитання.

Абсолютна більшість опитаних учасників тестування (89%) планують вступати до ВНЗ цього року. При цьому 63% опитаних вже навіть визначилися зі спеціальністю та ВНЗ, до якого вступатимуть, 15% – визначилися тільки зі спеціальністю, тоді як 17% – взагалі не визначилися ані щодо ВНЗ, ані щодо обраної спеціальності.

Опитування учасників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури відбулося 5 травня 2016 року і проводилось громадянською мережею ОПОРА спільно з фондом "Демократичні ініціативи". При проведенні опитування застосовувалася методика екзит-полу (опитування на виході з пунктів проведення ЗНО). Загалом було опитано 2086 учасників у 80 пунктах тестування за вибіркою, що репрезентує регіональний склад учасників ЗНО.

Читайте також: Заяви для вступу до вишів в 2016 будуть приймати тільки в електронній формі

Як писало DT.UA, робоча група, створена в Українському центрі оцінювання якості освіти, виявила ознаки недостовірності результатів зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 і 2015 роках. В результаті технічної перевірки достовірності результатів зовнішнього незалежного оцінювання, була виявлена розбіжність результатів за 2015 рік оцінок у 102 осіб, 2014 рік - у 90 чоловік.