UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запорізька АЕС без систем охолодження: в "Енергоатомі" попередили про можливу ядерну катастрофу

На ЗАЕС окупанти влаштували провокацію, наполягаючи на осушуванні охолоджувальних басейнів станції – для перевірки її чаш на наявність нібито захованої українською стороною зброї.

Зважаючи на відключення в Енергодарі оператора зв’язку Vodafone, у якого є контракт з МАГАТЕ на передачу даних із ЗАЕС, це міжнародне агентство наразі не може отримувати інформацію про ситуацію на атомному об’єкті. Про це повідомив в ефірі національного телемарафону  президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

 «Ці дані накопичуються на серверах станції, але передати їх сьогодні неможливо через вимкнений зв’язок”, — зазначив чиновник.

Котін водночас наголосив, що немає особливих сподівань на розуміння з Агентства з атомної енергії чи на швидку реакцію з боку цього  відомства на провокації, які готують на Запорізькій АЕС окупанти. Він також пояснив ситуацію доволі проросійської кон’юнктурою, стосовно чого він мав можливість зробити висновки за час попереднього спілкування з представниками МАГАТЕ:

«З досвіду спілкування з МАГАТЕ ми бачимо, що секретаріат Агентства перебуває під дуже сильним впливом росії, там працюють багато російських чиновників", - пояснив очільник Енергоатома.

Читайте також: Війська РФ укріплюють окопи поруч із захопленою ЗАЕС в Енергодарі

Попри все, це відомство діятиме згідно з процедурою, встановленою українським законодавством, тож про ситуацію на АЕС тим чи іншим чином Агентство в будь-якому разі проінформовують.

За попередньою інформацією, окупанти на захопленій атомній електростанції, яка, нагадаємо, є найбільшою в Європі, росіяни готують провокацію. Йдеться про те, щоб звинуватити українську сторону в зберіганні зброї на території станції. Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше – оговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю.

Саме під цим приводом окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів – для перевірки його чаш – та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків.

У випадку, якщо такий сценарій реалізують, системи безпеки АЕС залишаться без охолодження, що стане неабиякою ядерною загрозою не лише для України, але й, згадуючи досвід з Чорнобилем, цілого світу.

Нагадаємо, на окупованій ЗАЕС можуть бути значні запаси речовин, які придатні для виробництва ядерних зарядів.