UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сирський відреагував на інцидент із журналістом «Слідство.Інфо», до якого причетні СБУ та ТЦК

У Сухопутних силах, яким підпорядковуються ТЦК, вже розпочали перевірку обставин події.

Головнокомандувач ЗСУ доручив провести службову перевірку щодо працівників територіального центр комплектування та соціальної підтримки Солом'янського району Києва через інцидент із журналістом «Слідство.Інфо» Євгенієм Шульгатою. Медійники вказують, що представники ТЦК зловживали службовим становищем, коли незаконно стежили і в супермаркеті вручили повістку розслідувачу, який випустив матеріал про елітну нерухомість та походження статків родини голови департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.

Генерал-полковник підкреслив, що Збройні Сили України засуджують будь-які випадки порушень із боку військових посадових осіб. Тому він доручив командувачу Сухопутних військ Олександру Павлюку з’ясувати обставини події і за результатами перевірки прийняти відповідні рішення.

Читайте також: Поліція відкрила провадження через перешкоджання роботі журналіста Ніколова

«Військовослужбовці щиро вдячні працівникам медіа, які нині допомагають боронити інформаційний простір України та світу від російської пропаганди. Їх внесок у майбутню Перемогу України – безпрецедентний», ‒ додав Сирський.

Водночас у пресслужбі Сухопутних сил зазначили, що службова перевірка вже проводиться. Також від редакції «Слідство.Інфо» надійшов запит щодо вказаної події, відповідь на який пообіцяли надати відповідно до керівних документів та чинного законодавства.

Напередодні спільнота «Медіарух» звернулася з вимогою до представників військово-політичного керівництва України, зокрема до Сирського, ретельно з’ясувати обставини події і відкрити кримінальну справу на працівників СБУ та ТЦК.

Читайте також: Ситуація з Bihus.Info нагадує вбивство Георгія Гонгадзе – депутат Юрчишин

Внутрішній фронт України проти корупції, непрофесіоналізму та злочинної бездіяльності влади тримається на кількох десятках людей. Однак зараз їх системно намагаються з цього фронту демобілізувати, аби створити «марафон тиші». Про причини тиску на журналістів та можливі наслідки для країни писали Інна Ведернікова та Тетяна Безрук у статті «Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів».