UA / RU
Підтримати ZN.ua

Синод ПЦУ позбавив сану самопроголошених керівників УПЦ КП

Такі покарання можуть застосувати до всіх послідовників.

Синод Православної Церкви України  під час засідання у понеділок, 11 травня, позбавив сану Никодима Кобзаря, якого на Архієрейському соборі УПЦ Київського патріархату проголосили наступником патріарха Філарета. Про це повідомив речник ПЦУ митрополит Євстратій (Зоря) у Facebook.

У секретаріаті Синоду нагадали, що згідно з рішенням Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату від 15 грудня 2018 р. та Об’єднавчого Собору в Святій Софії, УПЦ КП припинила окреме існування.

Назви “Українська Православна Церква Київський Патріархат”, “Київська Патріархія” та похідні від них офіційно державою закріплені за Київською Митрополією УПЦ (ПЦУ). Використання цих назв без дозволу є порушенням закону.

“Діяльність нечисленної групи осіб, яка після упокоєння святійшого патріарха Філарета безпідставно і самоуправно оголошує себе “Українською Православною Церквою Київського Патріархату”, насправді є невдалою спробою маргінальної групи породити схизму, за чим ясно видно російські інтереси та впливи. Ця група налічує всього декілька осіб, більша частина з яких перебуває поза межами України. Вона не є релігійною організацією, а лише використовує церковні символи та назви у власних інтересах”, — йдеться у заяві.

Читайте також: УПЦ Київського патріархату обрала нового патріарха — наступником Філарета став архієпископ Сумський Никодим

У Синоді додали, що “люди з цієї групи, які видають себе або у майбутньому видаватимуть себе за “єпископів УПЦ Київського Патріархату” – не були і не є єпископами”. 

За канонічні злочини Синод на засіданні 11 травня позбавив сану монахів Никодима Кобзаря, який називає себе “патріархом”, Михаїла Ковалюка та Никона Граблюка, які називають себе “митрополитами”. 

“Ці особи ніколи не були єпископами, а тепер втратили і сан священника, який колись мали. Такі самі канонічні покарання можуть бути застосовані до всіх священнослужителів, які підтримуватимуть схизматичну діяльність зазначеної групи, про що Священний Синод публічно попереджає”, — йдеться у заяві Синоду.

Нагадаємо, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, почесний патріарх Православної Церкви України Філарет помер 20 березня у віці 97 років. Кілька попередніх тижнів він провів у лікарні.

Одразу після смерті Філарета архієрейський собор УПЦ КП на позачерговому засіданні, яке відбулося увечері 20 березня і зранку 21 березня, обрав його наступника — архієпископа Сумського Никодима.