UA / RU
Підтримати ZN.ua

Син Януковича має намір судитися з Україною в Страсбурзі

Інтереси Олександра Януковича представлятиме британська адвокатська компанія.

Син українського президента-втікача Віктора Януковича Олександр подав позов до Європейського суду з прав людини у зв'язку з неодноразовим порушенням Україною його громадянських прав Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прес-секретар Олександра Януковича Юрій Кірасир.

Інтереси Олександра Януковича представлятиме адвокатська компанія Joseph Hage Aaronson LLP.

Підставою для подачі позову стало рішення Нацбанку України про визнання "Всеукраїнського банку розвитку" (ВБР) неплатоспроможним. В результаті рішення регулятора Олександр Янукович втратив право власності на 100% акцій банку, якими він володів.

За словами Кірасира, Янукович не став подавати позови до українських судів, оскільки вони "знаходяться під тиском чинної української влади і виконують політичні замовлення проти її опонентів".

Янукович-молодший буде наполягати на відшкодуванні йому державою Україна вартості акцій ВБР-банку в повному обсязі.

У квітні минулого року Олександр Янукович був оголошений в розшук. Син президента-втікача, акціонер корпорації "Менеджмент ассетс компані" підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу україни - службове підроблення, підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки. Максимальна санкція за цією статтею - п'ять років в'язниці.

Старший син Януковича зник з поля зору українських правоохоронців 23 лютого. ЗМІ і низка політиків називають Олександра Януковича можливим "спонсором" сепаратистських виступів на сході України.

У листопаді 2014 року Олександр Янукович, який переховується в Росії, повідомив, що відкрив нову компанію в Санкт-Петербурзі.

Влітку 2014 року Генпрокуратура наклала арешт на особисте майно Олександра Януковича на суму майже 97 млн грн і на цінні папери, вартістю 1,2 млрд грн. Януковичу-молодшому інкримінують ухилення від сплати податків. У травні поточного року виявилося, що з цінних паперів Януковича-молодшого знятий арешт. У ГПУ пояснили, що оскільки мета арешту (конфіскація майна обвинуваченого за вироком суду і звертання його в доход держави) не була досягнута, за клопотанням прокуратури арешт на акції було накладено повторно.

У квітні 2015 року в ГПУ заявили, що Віктор Янукович не мав рахунків за кордоном, висновок засобів він здійснював через "Сім'ю". 28 липня Генпрокурор України Шокін назвав суму заблокованих за кордоном активів втікачів екс-чиновників України - близько 100 млн доларів.

У жовтні 2015 року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Кабінет міністрів заблокував 1,4 мільярдів доларів на рахунках в українських банках компаній, близькихх до оточення колишнього президента Віктора Януковича.