Генеральна прокуратура України спільно зі Службою безпеки України обшукала один з будинків голови Апеляційного суду Києва Чернушенка.
Будинок розташований в Київській області на ділянці в 2 га.
"В ході обшуку було виявлено і в подальшому вилучено предмети вогнепальної і холодної зброї, боєприпаси (без будь-яких дозвільних документів) в кількості 11 предметів, ухвали Апеляційного суду про надання дозволу на проведення негласних слідчих дій (документи з грифом "таємно"), документи для службового користування, державні номерні знаки (8 штук), талони на паливо, документи про використання значних сум коштів на будівництво. Крім того, на ділянці виявлено легковий автомобіль Mercedes-Benz Е 240", - йдеться в повідомленні Генпрокуратури.
У п'ятницю, 19 червня, з'явилися повідомлення про блокування будівлі Апеляційного суду Києва невідомими. Пізніше в ГПУ пояснили дії проведенням досудового розслідування.
В понеділок Віктор Шокін оголосив про отримання доказів проти голови суду Антона Чернушенка. Зокрема, за його словами, повідомлення в телефоні судді вказали на розподіл рішень суду "під замовлення". Також у судді була вилучена велика сума грошей, яку Чернушенко намагався ховати в мантію, ключі від п'яти автомобілів і так далі. Сам Чернушенко пояснив кишенькові витрати 6,5 тисяч доларів необхідністю візиту до стоматолога, а 30 тисяч гривень - покупками продуктів.
Будучи недоторканним, суддя Чернушенко заблокувався в будівлі і відмовляється її залишати, оскільки міліція не має права його затримати і притягнути до відповідальності без дозволу Ради.
Шокін пообіцяв внести до Верховної Ради подання на притягнення Чернушенка до відповідальності.
24 червня Генеральна прокуратура України повідомила Чернушенка про підозру у скоєнні кримінальних злочинів. Голова Апеляційного суду Києва підозрюється у скоєнні злочинів за статтями "незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду" (ч. 2 ст. 376-1 КК України) та "винесення суддею завідомо неправосудних судових рішень" (ч. 2 ст. 375 КК України).
Санкція ч. 2 ст. 376-1 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження свободи на термін від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років. Санкція ч. 2 ст. 375 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.