UA / RU
Підтримати ZN.ua

Силовики заблокували вхід в київський торговий центр "Гулівер" - ЗМІ

Співробітники СБУ проводять слідчі дії в рамках справи про банк "Михайлівський".

СБУ і Генпрокуратура в п'ятницю, 25 листопада, проводять слідчі дії в центрі Києва в офісному центрі "Гулівер", на який нещодавно був накладений арешт, повідомляє "Українська правда".

Як розповідають очевидці, близько 9:00 входи і виходи з будівлі блокували люди в чорному з автоматами. Вони контролювали вхід і вихід співробітників будівлі. Також на місці була Нацполиция.

На 9:31, представники СБУ та Генпрокуратури увійшли в будівлю. Як повідомила виданню прес-секретар СБУ Олега Гітлянську, слідчі дії проводяться в рамках справи про банк "Михайлівський".

Представник Нацполиции Ярослав Тракало уточнив, що за рішенням Шевченківського райсуду СБУ і ГПУ проводять слідчі дії. "На місце був викликаний патруль, показали документ на підставі якого ці слідчі дії проводяться. Після цього виїхав патруль", - повідомив Тракало.

Керівник по зв'язках з громадськістю ТРЦ Гулівер Тетяна Атаджанова, станом на 9:50 проводяться обшуки у одного з орендарів на верхніх поверхах будівлі. Мова йде про офісній будівлі комплексу.

Атаджанова додала, що співробітники почали впускати в будинок в 9:20. Вона також уточнила, що арешт накладався на торгово-розважальний центр. "Ми припускаємо, що ці події пов'язані з інтерв'ю, останнім часом давав Поліщук", - сказала вона.

Раніше Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на торговельно-розважальний центр "Гулівер" в рамках кримінального провадження щодо розкрадання коштів банку "Михайлівський".

Голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що власник банку Віктор Поліщук, якого вона назвала "пройдисвітом", і голова правління Ігор Дорошенко сядуть у в'язницю мінімум на 5 років за те, що робили з "Михайлівським".

Фігуранти справи підозрюються у виведення з банку "Михайлівський" 870 млн грн коштів вкладників та доведенні фінустанови до неплатоспроможності. За даними Нацбанку, вчинені керівництвом "Михайлівського" тільки за один день (20 травня) транзакції на суму близько 1 млрд грн призвели до збільшення навантаження на Фонд гарантування вкладів до 2,6 млрд грн. У НБУ вважають угоди незаконними і мають намір через суд домагатися їх скасування.