UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сили АТО відбили дві атаки ДРГ противника під Донецьком

Бойовики 81 раз за минулу добу порушили режим тиші.

З 18.00 і до опівночі 4 серпня кількість обстрілів позицій українських військ дещо зменшилася, повідомляє в середу прес-центр антитерористичної операції.

"У той же час, в районах поблизу Донецька продовжує спостерігатися найбільша бойова активність ворога", - йдеться в повідомленні.

Так двічі, о 20.30 і 21.15 диверсійно-розвідувальні групи противника, в районі селища Верхньоторецьке намагалися прорвати оборону сил АТО. "У ході бойових зіткнень, які тривали близько півгодини, найманці відступили, в черговий раз переконавшись в професіоналізмі українських бійців", - повідомили в штабі.

О 20.40, 21.25 і 23.35 окупанти били з танків по українському опорного пункту в Опитному. Крім того близько 21.00 під вогонь 120-міліметрових мінометів потрапило Водяне. А близько 21.00 окупанти, застосувавши артилерію калібрів 122 і 152 міліметра вели вогонь з боку Донецька за мирним кварталах Авдіївки.

За минулу добу спостерігалася активізація повітряної розвідки противника на Луганщині. Тут тільки з 19.00 і до півночі зафіксовано проліт восьми безпілотних літальних апаратів бойовиків.

"Загалом, впродовж 4 серпня, найманці 81 раз порушили режим тиші. П'ять разів ворог застосував артилерію, 25 - міномети, 56 - стрілецька зброя і гранатомети, п'ять разів бандити били з танків", - підсумували в прес-центрі.

Повідомлялося, що за два дні засідання робочої групи з безпеки в Мінську учасникам не вдалося погодити текст документа про відвід у Донбасі озброєнь калібром менше 100 міліметрів.

У той же час, в контактній групі домовилися про обмін полоненими. Про це повідомив представник бойовиків "ДНР" Денис Пушилин. За його словами, на даний момент в "ДНР" міститься всього лише 40 українських військовополонених, 17 з них бойовики готові обміняти.

У зв'язку із засіданням контактної групи президент України Петро Порошенко у вівторок, 4 серпня, скликав Військовий кабінет, на якому обговорювався хід переговорів і ситуація в Донбасі.

Відвід озброєння калібром менше 100 мм був схвалений главами МЗС "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Франція, Німеччина) в ході зустрічі в Берліні 14 квітня.

Мінські домовленості від 12 лютого передбачали, зокрема, припинення вогню в Донбасі, відвід важкого озброєння і створення зони безпеки. Однак, на практиці, Росія не взяла на себе відповідальністьщодо відведення важкого озброєння бойовиками в Донбасі.