UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штраф до 153 000 гривень: чого не слід робити з початком теплого сезону

Порушення простих правил безпеки може мати серйозні наслідки.

З початком травня в Україні підвищується ризик виникнення пожеж. Найчастіше вони відбуваються через прибічників випалювання залишків сухої рослинності та безвідповідальні відпочивальники. Державна екологічна інспекція Поліського округу нагадала про небезпеку спалювання сухої трави та про відповідальність за нанесену довкіллю шкоду.

Читайте також: Нові норми зберігання звітних документів: як платникам податків уникнути штрафу

Там повідомили, що з початку року вже складено три протоколи про порушення природоохоронного законодавства за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) на території Житомирської області та накладено на порушників адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 4590 грн.

Один протокол складено за статтею 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо) на суму 3 060 грн.

Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає:

Штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі складає:

Штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (відповідно до статті 77-1 КУпАП) складає:

Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, складає:

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. У воєнний час спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність.

В Україні продавцям черемші загрожує штраф. Експерт пояснив, чому заборонений продаж цієї рослини.