UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шторм та до півметра снігу: синоптик попередив про небезпечну погоду

Кінець листопада приніс погіршення погоди.

Після снігопадів і морозів, в Україну прийшло коротке потепління. Але днями очікується холодна та небезпечна погода.

Читайте також: 20 сантиметрів снігу та повалені дерева – частину України накрила негода

Про це попередив кандидат географічних наук, синоптик Ігор Кібальчич. За його прогнозом, ввечері 25 листопада на сході Болгарії сформується фронтальне хвильове збурення, яке, зміщуючись у північно-східному напрямку, вийде на західну акваторію Чорного моря.

Менш ніж за 12 годин фронтальна хвиля зазнає «вибухового» поглиблення з утворенням молодого циклону. Висока температура поверхні моря, значні горизонтальні градієнти температури в нижній атмосфері та сильний вологовміст повітряної маси стануть сприятливими факторами для активного циклогенезу.

Вдень 26 листопада мінімальний тиск у центральній частині циклону знизиться до 965 – 970 гПа, а при виході на сушу в районі Миколаївської та Херсонської областей не виключені й більш низькі показники тиску, які можуть стати рекордними. У тиловій частині циклону спостерігатимуться високі баричні градієнти, які можуть спровокувати ураганні пориви вітру (понад 32 м/с) у прибережній зоні та над акваторією моря.

Ввечері 26 листопада та протягом ночі 27 листопада циклон пройде шлях від гирла Дніпра до північних районів Сумської області. Протягом усього зазначеного періоду в південних, центральних та північних областях фіксуватимуться небезпечні, подекуди стихійні метеорологічні явища.

Найбільш загрозлива та небезпечна метеорологічна обстановка складеться у північно-західній частині Чорного моря, охоплюючи прибережні зони Одеської, Миколаївської, Херсонської областей та північний захід Криму (максимальний 3 рівень небезпеки на карті).

У зазначеній місцевості 26 листопада очікуються пориви західного та північно-західного вітру 25 - 30 м/с, місцями 31 - 35 м/с. На акваторії моря сильний шторм та згінно-нагінні явища, які можуть призвести до затоплення низинних ділянок місцевості (т. зв. штормовий нагін). На півдні Херсонської області та у Криму можливі грози.

Крім того, очікується випадання сильних опадів у вигляді дощу з переходом у сніг, на Одещині сильна хуртовина, приріст снігового покриву до 25 – 35 см. Дальність видимості при хуртовині може знижуватися до 70 – 200 метрів, на дорогах і тротуарах ожеледиця та сніговий накат. Погодні умови можуть призвести до масових падінь дерев, пошкодження дахів, обривів ліній електропередач та паралізації цивільної інфраструктури.

У межах другого (червоного) рівня на карті також спостерігатимуться стихійні явища, пов'язані переважно з поривами вітру до 25 – 28 м/с, сильною хуртовиною та сильним снігом. Найбільш тривалі снігопади і хуртовини очікуються на заході Кіровоградської, у Черкаській, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Тут висота снігового покриву за 1,5 доби може сягнути місцями 30 – 50 см. З урахуванням сильного вітру переважно північно-західного напрямку, залягання снігу виявиться вкрай нерівномірним. Подібні умови можуть призвести до порушення і зупинки руху автомобільного та залізничного транспорту, падіння дерев і пошкодження дахів, опор ЛЕП та інших конструкцій.

У зоні дії першого рівня спостерігатимуться небезпечні метеорологічні явища з меншою інтенсивністю і тривалістю. Очікуються пориви вітру 17 – 23 м/с, опади (дощ, мокрий сніг), на сході Вінницької та Житомирської областей хуртовини; у Полтавській та Сумській областях місцями ожеледь.

У другій половині дня 27 листопада внаслідок переміщення циклону далі на північ Європи, по всій Україні очікується стабілізація погодних умов з поступовим припиненням явищ та послабленням вітру.

Тепла минулорічна зима допомогла українцям легше витримати постійні відключення світла та тепла через постійні обстріли РФ. Нагадаємо, яким буде грудень 2023 та якою буде погода на новорічні свята.