UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шмигаль визнав наявність дискримінації жінок на ринку праці в Україні

Прем'єр розповів, який розрив існує між зарплатами чоловіків і жінок.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що в Україні розрив між зарплатою чоловіків і жінок становить 25%. Глава уряду зазначив, що необхідно працювати над тим, щоб досягти фактичного гендерної рівності на ринку праці, передає "Інтерфакс-Україна".

"На жаль, в нашому суспільстві роботодавці все ще дискримінаційно відносяться до працівників-жінок. Міністерство соціальної політики відзначає, що тільки в питанні заробітної плати це призводить до розриву в розмірі до 25%", - заявив Шмигаль під час четвертого Українського жіночого конгресу "Від можливостей до реальних змін" в Києві.

Він додав, що українські жінки недоотримують чверть зарплати через те, що керівники упереджені в поділі професій на чоловічі та жіночі. За словами Шмигаля, так, нібито відбувається "через декрет, вік, зовнішнысть та навіть характер".

Глава Кабміну заявив про те, що для фактичного досягнення рівності можливостей для жінок і чоловіків на українському ринку праці необхідно ще серйозно працювати. Однак, за його словами, юридично ці права і закріплені в законодавстві.

Денис Шмигаль зазначив, що існуючі факти дискримінації по відношенню до жінок в Україні заважають всім громадянам стати більш заможними і успішними.

"Розширення прав і можливостей та досягнення рівноправності має суттєвий позитивний вплив на всі сфери і сприяє економічному зростанню країни в цілому", - резюмував Шмигаль.

Читайте також: Закон про ґендерні квоти пройшов перевірку місцевими виборами – правозахисники

Зазначимо, що рік тому в Мінсоцполітики говорили про те, що жінки в Україні отримують на 21% менше зарплату, ніж чоловіки. Такий показник був вище, ніж у більшості європейських країн.

Нагадаємо, за даними Держстату, середня зарплата в Україні у вересні 2020 року склала 11 998 гривень. У порівнянні з 2019 роком зарплата зросла на 12,3%, таким чином середня зарплата в Україні в 2,4 рази більше мінімалки.