UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шкільна реформа: чи зможуть учні 1-9 класів вчитися разом зі старшокласниками профільної школи

Роз'яснення дав експерт.

В Україні у 2027 році планується проведення реформи старшої школи. Так, в межах реформи передбачається, що учні старшої школи повинні вчитися окремо від інших школярів. Про це повідомив очільник директорату шкільної освіти України Ігор Хворостяний під час форуму «Реформування старшої профільної середньої освіти (академічні ліцеї)», пише «24 канал».

Хворостяний зазначив, що присутність початкової школи в академічних ліцеях не буде призводити до досягнення поставлених цілей. Однак, за словами посадовця, чинне законодавство передбачає таку систему навчання.

«Чинне законодавство передбачає можливість мати в структурі академічного ліцею заклади базової середньої та навіть у виняткових випадках початкової освіти», – сказав він.

Хворостяний наголосив, що у міністерстві освіти і науки зараз працюють над поправками до документа.

За його словами, з 1 вересня 2024 року у територіальних громадах мають сформувати проєкти мережі академічних ліцеїв. Тобто визначать та відокремлять заклади освіти, де будуть навчатися школярі 10-12 класів.

Він додав, що перші вісім областей вже майже завершили цей процес. Зараз триває робота з органами місцевого самоврядування, управліннями й школами в інших регіонах.

Як проходитиме введення НУШ

Школи в Україні мають перейти на 12-річну систему освіти з 2027 року.

Також в Україні планується створення мережі академічних та професійних ліцеїв. Пілотний проєкт мають запустити вже з 2025 року.

Проводиться розробка державного стандарту для старшої профільної школи.

У школах на місцях до 1 вересня 2024 року мають погодити плани створення оптимальної мережі навчальних закладів.

Раніше ми писали, коли учасникам національного мультипредметного тестування (НМТ) повідомлять дату та місце його проведення.

Нагадаємо, де українські школярі, які перебувають за кордоном, зможуть скласти мультитест в цьому році.