UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шкарлет озвучив переваги шкільного навчання з п'яти років

В Україні обговорюють нові форми отримання знань.

Виконуючий обов'язки міністра науки і освіти Серей Шкарлет розповів про переваги шкільної освіти для дітей, починаючи з п'ятирічного віку. Про це він повідомив в своєму Telegram в понеділок, 23 листопада.

Шкарлет зазначає, що сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль в цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій, а введення навчання з 5-ти років вплине на успішність дітей в дорослому житті

«Слід зазначити, що закінчення школи в 18-19 років (за умови 12-ти класів) не є ключовим аргументом у цій дискусії. Помилково стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго багато, хоча саме так деякі «політичні фахівці» від освіти і взялися трактувати розпочате обговорення», - додав він.

«Мова не йде про те, що діти в 5 років повинні сісти за парти на 35 хвилин уроку. Замість цього обговорюються нові форми отримання знань і придбання компетенцій з наступною зміною державних освітніх стандартів і програм», - заявив Шкарлет.

За його словами зараз багато країн світу починають навчання дітей з 5 років. Зокрема, такий досвід є у США, Великої Британії, Нідерландів та інших країн. «Нам же потрібно врахувати особливості української школи», - зазначив керівник МОН.

Шкарлет акцентував, що в МОН пам'ятають про різницю в підходах до навчання дітей в 5 і 6 років.

Читайте також: Вища освіта: на спеціальності, від яких залежить конкурентоспроможність держави, черга з кращих абітурієнтів не стоїть

Раніше Шкарлет заявив про те, що в МОН не розглядають варіант скасування 12-річної освіти в школах.

Влітку 2019 Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про загальну середню освіту». Цей закон повинен регламентувати життя середньої школи, закріпити реформи і деталізувати загальні положення, задекларовані в рамковому законі «Про освіту».

Депутати тоді так поспішали, що голосували за дуже скороченою процедурою, без обговорень і дискусій. Втім, перед другим читанням залишилися невирішеними чимало спірних питань, розбиратися з якими довелося вже новому парламенту.

Чи вдалося це парламентаріям, читайте в статтях Оксани Онищенко «Закрити гештальт» і «Молодильні яблука для закону про школу» для читачів ZN.UA.