Нещодавно створене Бюро економічної безпеки (БЕБ) зараз критично потребує переможних кейсів. Інакше це відомство просто поповнить ряд неефективних інституцій. Такою думкою поділився політолог Микола Давидюк, передає Comments.ua.
«Одним із таких кейсів може стати розслідування Бюро економічної безпеки масового вивозу з України металобрухту за заниженими цінами. Надприбутки, які спекулянти отримують на перепродажі брухту за кордон, осідають в офшорах. Всі контрольні органи і особисто прем'єр-міністр вважають за краще робити вигляд, що нічого не відбувається. Хоча намітився дефіцит цієї сировини на українських металургійних заводах вже створює ризики зупинки підприємств і скорочення штату робітників. У цих умовах Бюро економічної безпеки, як нова структура, може продемонструвати свою порівняльну ефективність. При чому, досить швидко», — зазначив політолог.
За даними об'єднання підприємств «Укрметалургпром», сьогодні в Україні зупинилися десять з п'ятнадцяти сталеплавильних електропечей. Головна причина простою — нестача брухту для забезпечення їх стабільної роботи та виконання виробничих планів. Раніше Федерація роботодавців України звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою ввести до 2024 року заборону на експорт металобрухту, в зв'язку з тим, що зростання світових цін на брухт привів до його різкого експорту і вітчизняні підприємства відчувають дефіцит сировини.
Раніше в матеріалі видання «Коментарі» повідомлялося, що в «Слузі народу» розповіли, навіщо Україні Бюро економічної безпеки.