UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що відбувається на кордоні: перетин на виїзд з України за тиждень перевищив перетин на в'їзд на 14 тисяч

Повернення додому кожних 100 тисяч українців дає приріст ВВП 0,5%.

Кількість перетинів кордону України на виїзд за тиждень із п'ятниці, 24 лютого, по суботу, 1 березня, зросла до 220 тис. з 218 тис. тижнем раніше, тоді як на в'їзд – до 206 тис. зі 197 тис., повідомляє "Інтерфакс- Україна". Таким чином, другий тиждень поспіль потік на виїзд залишається великим потоком на в'їзд, хоча різниця між ними знизилася до 14 тис. з 21 тис. за попередній тиждень.

Читайте також: На кордоні затримали українця, який прикинувся румуном, щоб виїхати за кордон – ДПСУ

Кількість оформлених транспортних засобів після двотижневого скорочення зросла до 106 тис. зі 101 тис. тижнем раніше, тоді як із гуманітарними вантажами – до 731 з 683.

Згідно зі статистикою прикордонної служби Польщі, потік на виїзд з України за період з 23 лютого (п'ятниці) до 29 лютого (п'ятниці) незначно збільшився – до 137,7 тис. зі 137,1 тис. на попередньому тижні, тоді як потік на в'їзд знизився із 120,4 тис. до 118,2 тис.

З 10 травня 2022 року відтік біженців з України, що почався з початком війни, змінився припливом, який тривав до 23 вересня 2022 року і склав 409 тис. осіб.

Однак з кінця вересня, можливо, під впливом новин про мобілізацію в Росії та "псевдореферендуми" на окупованих територіях, а потім масованих обстрілів енергетичної інфраструктури, фіксувалося перевищення числа тих, хто виїжджає, над тими, хто в'їжджає. Воно тимчасово припинилося у другій половині грудня – на початку січня на період свят, проте потім знову відновилося і сумарно з кінця вересня 2022 року до першої річниці повномасштабної війни досягло 223 тис. осіб.

Читайте також: За час війни з Україною населення Росії скоротилось на 3,5 млн осіб

За другий рік повномасштабної війни кількість перетинів кордону на виїзд з України, за даними Держприкордонслужби, перевищила кількість перетинів на в'їзд лише на 21 тис.

Як зазначив на початку березня минулого року заступник міністра економіки Сергій Соболєв, повернення кожних 100 тис. українців додому дає приріст ВВП 0,5%. Мінекономіки в макропрогнозі на цей рік заклало повернення в Україну 1,5 млн осіб, тоді як у Нацбанку, навпаки, очікують відтоку з України 0,1 млн після 0,2 млн 2023 року.

Згідно з оновленими даними УВКБ ООН, кількість українських біженців у Європі на 15 лютого цього року оцінювалась у 6,004 млн, а загалом у світі – у 6,480 млн, що відповідно на 29 тис. та 30 тис. більше, ніж на початку року.

Читайте також: Допомога ВПО: чи має право на продовження виплат вагітна жінка

У самій Україні, за даними ООН на 6 листопада, було 3,674 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО) порівняно з більш ранньою оцінкою у 5,088 млн осіб.

"Це (таке значне скорочення) пов'язане не зі значним поверненням ВПО, а, швидше за все, зі зміною методики розрахунку чисельності ВПО. Нова базова цифра чисельності населення, яка використовується для екстраполяції оцінок ВПО, тепер враховує відсутність близько 6,2 млн біженців з України, які більше не перебувають у країні", – пояснює УВКБ ООН.

Раніше ми писали про те, що уряд Швеції вирішив відкрити офіс торгового секретаря у Києві та ухвалив постанову про спеціальні експортні кредитні гарантії для України. На початку в Україну експортуватимуть товари, які можна класифікувати як соціально важливу допомогу.