UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що робити у випадку обвалу будівлі? Рекомендації від МВС

Є три основні правила. 

Після трагедії у Дніпрі в МВС вирішили нагадати громадянам, що робити в разі обвалення будинку. Алгоритм опублікували на Telegtam-каналі відомства. 

1. Якщо є можливість, слід покинути будівлю. В такому випадку заборонено користуватися ліфтом.

"Зберігайте спокій та не створюйте тисняву під час спуску сходами. Відійдіть від будинку якомога далі", - закликають в МВС.

2.  Якщо немає варіантів того, як покинути будівлю, потрібно триматися якнайдалі від вікон та балкону. Також варто за можливості перекрити воду, газ та знеструмити  приміщення, після чого розміститися у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під столом. 

3. Якщо людина опинилася під завалами - слід кликати на допомогу. Також потрібно спробувати вивільнити руки й ноги, зателефонувати в 101. 

"(Можна - ред.) спробувати розбирати навколо себе завал, але не чіпайте те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги при можливості стукайте по трубах чи батареях", - розповідають в МВС. 

Читайте також: З-під завалів у Дніпрі дістали жінку, операція тривала 10 годин

Нагадаємо, 14 січня Росія здійснила черговий повітряний удар по Україні. Одна з ракет влучила в житлову дев'ятиповерхівку у Дніпрі, повністю зруйнувавши під'їзд. Як наслідок, 22 людини загинули, в тому числі й дитина, ще 73 отримали поранення. У місті оголошено триденну жалобу.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат згодом заявив, що будинок було зруйновано російською ракетою Х-22. Її, на жаль, не може перехопити наша ППО. Удар цією ж ракетою призвів до трагедії у Кременчуці у червні 2022 року.