UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що робити, якщо дитина була в школі під час ядерного вибуху: поради для батьків

Краще підготуватися заздалегідь і знати, як діяти.

Росія неодноразово загрожувала Україні застосуванням ядерної зброї. Навіть якщо це залишиться лише загрозами, краще заздалегідь знати як діяти в подібній ситуації.

На сайті dovidka.info з'явилася інструкція для батьків на випадок, якщо ядерний вибух застав дитину в дитячому садку чи школі.

Читайте також: Можливий ядерний удар: як підготуватися і що мати в "тривожній валізі"

Якщо на момент ядерного вибуху ваша дитина була в навчальному закладі, вона повинна залишатися там в укритті з рештою дітей.

Навіть якщо школа або садок у п'ятихвилинному доступі від будинку, не потрібно виходити з укриття та забирати дитину. Це нашкодить вам, тому що на вулиці ви можете піддатися радіаційному впливу, вашій дитині, а також іншим дітям, вчителям або вихователям, які знаходяться в укритті школи або садочка.

Відповідно до норм безпеки, приміщення для укриття потрібно загерметизувати зсередини, щоб туди не потрапляли шкідливі речовини ззовні. Батьки, які прийшли з вулиці, можуть переносити на одязі радіоактивний пил, або він разом із повітрям може потрапити до приміщення, де ховаються діти.

Тому вийти назовні означає наражати на небезпеку не тільки себе, але і дітей, і персонал. У разі аварії з викидом чи ядерного вибуху у будь-якій споруді безпечніше, ніж на вулиці.

Як варто підготуватися до ядерного вибуху

Щоб бути впевненим, що школа чи садочок готові до будь-яких сценаріїв, варто заздалегідь переконатися, що є укриття для дитини від радіації у разі ядерного вибуху. А також перевірити, чи готова ваша дитина до такого сценарію.

Для цього потрібно:

Проте за відсутності таких допускається перебування у найпростіших укриттях, але у яких дотримані такі требования:

Оскільки укриття має бути розраховане на перебування там дітей протягом не менше ніж 48 годин, перевірте, чи є там перелік речей, які має забезпечити адміністрація навчального закладу:

Якщо не всі ці речі є, разом з іншими батьками проконтролюйте, щоб їх придбали, або знайдіть і принесіть самі.

Як підготувати дитину до ядерного вибуху

Насамперед зберіть тривожний рюкзак для своєї дитини. У ньому мають бути:

Для того, щоб не навантажувати дитину важкими речами кожного разу, коли вона йде до школи чи садка, домовтеся з адміністрацією або вчителем (вихователем), щоб ці речі зберігалися у закладі, але у швидкому доступі, щоб їх можна було швидко брати під час тривоги.

Обов'язково попередьте медичного працівника школи, садка, вчителів (вихователів) або адміністрацію, якщо ваша дитина має порушення функціонування щитовидної залози або алергію на йодид калій. У укритті дітям може знадобитися йодопрофілактика, але тільки після офіційної вказівки ДСНС чи органів влади.

Поговоріть з дитиною, що в разі ядерної загрози вона деякий час залишатиметься в укритті з іншими дітьми. Не залякуйте дитину, але не прикрашайте події. Поясніть, що це важливо для того, щоб перечекати небезпеку. Запевніть, що як тільки небезпека мине, вся ваша сім'я знову буде разом.

Якщо ви не впевнені в безпеці перебування вашої дитини в укритті навчального закладу у разі ядерного вибуху, тоді рішення, чи буде вчитися ваша дитина офлайн, поки є така загроза, ви приймаєте на власний розсуд.