UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шаров пояснив, чому МОН не може продовжувати обговорення нових умов прийому до вишів

Громадській раді запропоновано подати пропозиції до складу робочої групи, яка буде доопрацьовувати проекти умов наприкінці вересня.

Генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти та науки (МОН) Олег Шаров повідомив, що вже отримано велику кількість пропозицій до умов прийому до закладів вищої освіти у 2019 році. Як він розповів у коментарі DT.UA, продовжувати громадське обговорення МОН не може, оскільки тоді виникне загроза невиконання норми закону.

"Наразі ми отримали достатньо велику кількість пропозицій до Умов прийому, причому не обмежуючись встановленими для цього строками. Продовжувати громадське обговорення МОН не може, оскільки тоді виникне реальна загроза невиконання норми Закону України "Про вищу освіту", в якому передбачено затвердження і оприлюднення Умов не пізніше 15 жовтня", - сказав Шаров.

Він також повідомив, що Громадській раді запропоновано подати пропозиції до складу робочої групи, яка буде доопрацьовувати проекти Умов прийому наприкінці вересня, та конкретні пропозиції до самого проекту.

"Розраховуємо на конструктивну розмову, в центрі якої має бути забезпечення якості вищої освіти як безумовний пріоритет здійснюваних реформ", - пояснив гендиректор.

Зазначимо, що раніше Громадська рада при МОН ухвалила рішення із закликом не приймати Умови вступу до закладів вищої освіти у 2019 році в тій редакції, в якій вони були розміщені для громадського обговорення.

Як зазначив у коментарі DT.UA голова Громадської ради при МОН Микита Андрєєв, міністерство запропонувало документ для обговорення, але публічних відповідей, чому ті чи інші пропозиції вишів відкинуті, а інші прийняті, не було.

"Наше заява не означає, що Умови прийому до вищих навчальних закладів на 2019 рік погані. Однак не можна приймати такі важливі документи без широкого публічного обговорення. МОН подало документ для обговорення, проте не були публічно дані відповіді, чому ті чи інші пропозиції вишів відкинуті, а інші прийняті. До нас зверталися декілька громадських організацій (наприклад, Асоціація навчальних закладів приватної форми власності, Всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців у сфері вищої освіти), викладачі вишів, майбутні абітурієнти", - зазначив Андрєєв.

За його словами, виникають різні питання, серед яких, чому технологія ЗНО під час вступу використовується на певні спеціальності й за якими критеріями ці спеціальності обирали. Також наскільки держава може диктувати умови прийому на контракт та до приватних закладів, враховуючи, що там навчаються не за державні гроші, зазначає голова ради.

"Питань багато, і на них не озвучені відповіді. Немає загальної концепції розвитку вищої освіти, особливо щодо питань вступної кампанії. Вузи не знають, що буде через рік, три, п'ять. Ми пропонуємо обговорити все це на публічному майданчику та ініціюємо круглий стіл. Щодо його формату та часу проведення ми приймемо рішення протягом п'яти днів", - сказав Андрєєв.

Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки України розробило нові умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік та запропонувало їх до громадського обговорення. У представленому проекті виділили десять основних змін та новацій. Надіслати свої пропозиції до проекту можна було до середи, 19 вересня.