UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шахраї отримали $500 тисяч за "закриття" кримінальної справи

Злочинці контактували з колишніми керівниками Генпрокуратури.

Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо двох осіб, які шляхом підбурювання до надання неправомірної вигоди нібито одному з колишніх керівників Генеральної прокуратури України, заволоділи коштами двох громадян в сумі $500 тисяч (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора на відомчому сайті.

"Розслідуванням встановлено, що вони у квітні 2019 року, бувши знайомими з двома фігурантами кримінального виробництва за фактом вимагання, повідомили їм, що мають можливість через одного з тоді чинних керівників Генеральної прокуратури України вирішити питання про закриття цього виробництва", йдеться в повідомленні.

Ухвалення подібного рішення вони оцінили в 500 тисяч доларів США, які нібито повинні були передати одному з колишніх високопоставлених чиновників ГПУ, хоча насправді хотіли привласнити кошти.

Фото: сайт Офісу генпрокурора

Одного з учасників угоди викрили одразу після отримання всієї суми грошових коштів, а його спільника - в ході досудового розслідування.

Читайте також: НАБУ підозрює в розтраті директора харківського комунального підприємства

Раніше в Маріуполі співробітники ДБР затримали поліцейського за підозрою в спробі «продати» справу про ДТП зі смертельними наслідками, повідомили в Державному бюро розслідувань 19 січня.

За даними слідства, 28-річний слідчий відділу розслідувань злочинів у сфері транспорту Слідчого управління поліції Донецької області і його спільник - колишній поліцейський вимагали та отримали хабар від місцевого жителя.

За 140 тисяч гривень вони обіцяли «клієнту» сприяння в уникненні покарання за смертельне ДТП.

18 січня за передачу всієї суми біля будівлі Управління карного розшуку ГУНП в Донецькій області обох підозрюваних затримали. Гроші у них вилучили.

Поліцейському і його спільникові інкримінують одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу). Якщо провину підозрюваних доведуть в суді, їм загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі.

Операцію провели співробітники територіального управління ДБР з центром в Краматорську при оперативної підтримки Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури.

А в Харківській області правоохоронці викрили начальника одного з районних управлінь поліції Харківщини.

Поліцейський отримав 40 тисяч грн за прикриття незаконних вирубок, повідомляє Територіальне управління Держбюро розслідувань Полтави.