UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед жителів Закарпаття практично немає сепаратистських настроїв - опитування

Більшість жителів Закарпатської області хочуть жити в складі унітарної України.

Практично 90% жителів Закарпаття переконані, що їхній регіон має бути частиною унітарної України, йдеться в результатах опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. При цьому, 51% опитаних бачать Закарпаття в складі унітарної Української держави з чинними повноваженнями місцевих рад і громад. Однак, з такою точкою зору згодні тільки 16% представників нацменшин.

Водночас 38% опитаних жителів Закарпаття вважають, що регіон повинен входити до складу унітарної України, проте з розширеними повноваженнями місцевих рад і громад в сфері розподілу та спрямування бюджетних коштів та місцевих доходів. Такої точки зору дотримуються 46% представників національних меншин.

Близько 3% опитаних бачать Закарпаття у складі федеративної України в статусі автономного округу регіону. Таку позицію поділяють 5% представників нацменшин.

При цьому вихід зі складу України і отримання незалежного статусу або приєднання до іншої країни, тобто сепаратизм, підтримують менше 1% жителів Закарпаття. Якщо говорити про нацменшини, то серед них такий сценарій підтримують 2%. Не змогли відповісти відповідно 8% і 31% респондентів.

Коли респондентам поставили запитання про те, за яких умов вони могли б виїхати з України, то:

Також для жителів Закарпаття причиною для виїзду з України можуть стати початок війни (13,5%), проживання родичів за кордоном (11,8%), зміна керівництва держави (5,8%), зміни зовнішньополітичного курсу України (6,8% ), інше (1,4%).

Ні за яких умов не покинуть країну 34,1% опитаних жителів регіону. Важко було відповісти на зазначене питання 11,8% громадян.

Читайте також: Україна заборонила в'їзд двом угорським високопоставленим особам через агітацію на Закарпатті

Демініціативи провели опитування спільно з Центром політичної соціології протягом 24 серпня-6 вересня 2020 року. Всього опитали 1000 респондентів. З них 500 респондентів за репрезентативною вибіркою в Закарпатській області (в 6 містах і 15 селах області) і 500 респондентів з числа національних меншин (з них 300 угорці та 200 представників ромської, румунської та словацької громад) в місцях компактного проживання. Помилка вибірки не перевищує 4,4%.