UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед затриманих у 2017 році 9,4 тис. корупціонерів реальні терміни отримали лише 107 - Луценко

Раніше у суддів була можливість присуджувати терміни нижче нижньої межі.

З числа спійманих на гарячому впродовж 2017 року понад 9,4 тисяч корупціонерів судові вироки отримали менше 1,7 тис., при цьому більшість отримали умовні терміни, а реально у в'язниці опинилися лише близько 10% затриманих, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Минулого року ми затримали рекордну кількість корупціонерів при отриманні або вимаганні хабарів. Взяли на гарячому 9425 осіб! З них 1692 людини засуджені! Це більше, ніж в три рази більше, ніж за будь-який інший рік. Так, там в основному умовні терміни, реально опинилося у в'язниці 107 осіб", - сказав Луценко в інтерв'ю газеті "Сегодня", опублікованому в четвер.

Він заявив, що у суддів є можливість присуджувати терміни нижче нижньої межі, проте в 2015 році Верховна Рада прийняла рішення заборонити в корупційних злочинах давати термін нижче нижньої межі. Тому зараз генпрокуратура проводить перевірку, скільки із згаданих 1692 осіб вчинили злочини після 2015 року.

"Якщо такі є, а я впевнений, що їх там не менше половини, то це означає, що судді прийняли незаконні рішення. І я обіцяю... що у всіх таких випадках прокуратура почне кримінальне переслідування суддів, що прийняли завідомо неправомірні рішення", - заявив Луценко.

При цьому генпрокурор зазначив, що "для держслужбовця отримати навіть умовний термін – більше покарання, вже на службу його не візьмуть, це "вовчий квиток".

Нагадаємо, як заявив голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, знадобилося два роки, щоб з'явився перший реальний вирок у справі, переданій НАБУ і САП в суд: 15 грудня 2017 р. суд першої інстанції призначив двом працівникам Одеського СБУ покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.