UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед українських випускників поменшало охочих навчатися за кордоном

Цьогоріч бажання вчитися в іншій державі проявили 7047 випускника, що менше минулорічного кількості майже на тисячу.

Побоювання, що все більше українських випускників "проголосують ногами", тобто поїдуть навчатися за кордон, дещо перебільшені, а різке зменшення кількості випускників шкіл є головною причиною скорочення кількості студентів.

Про це пише в своїй статті для DT.UA перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, при цьому відзначаючи, що конкуренція за вступників між університетами щорічно зростає.

За інформацією МОН, статистика отримання апостиля на шкільних атестатах (процедура, необхідна для подання документів в іноземний вуз) підтверджує: в 2015 р. за перші два літні місяці були апостильовані 7962 атестата, а за аналогічний період 2016-го бажання вчитися в іншій державі проявили майже на тисячу вчорашніх школярів менше - 7047.

Читайте також: Абітурієнти зі 100 балами після ЗНО пройшли на вчителів фізики

Як йдеться в статті, в цьому році в українські вузи вступали понад 580 тисяч абітурієнтів. Скориставшись своїм правом подавати до 15 заяв на вступ, у загальному підсумку вони подали 2 011 062 заяви. Це майже на 200 тисяч більше, ніж у минулому році, незважаючи на загальне зменшення кількості випускників шкіл.

Нагадаємо, абсолютна більшість опитаних учасників тестування (96%) задоволені якістю тестів ЗНО і у той же час 99% задоволені роботою персоналу в пункті тестування. До того ж, на думку 98% опитаних учасників, процедури тестування не були порушені, свідчать дані опитування ГО "ОПОРА" та фонду "Демократичні ініціативи".

При цьому 90% учасників тестування довіряють системі зовнішнього незалежного оцінювання, не довіряють – лише 6%.

Детальніше про вступну кампанію читайте у статті Інни Совсун "По справедливості, а не по домовленості" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".