UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед українців значно зросла загальнонаціональна самоідентифікація

Українці вважать себе в першу себе громадянами країни і вже потім - мешканцями конкретного міста чи села.

За останні два роки істотно змінилися показники ідентифікації: значно зросла ідентифікація населення з громадянством України за рахунок зменшення регіональної та місцевої ідентифікації, свідчать данні соцопитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова.

Так, у 2010 році 51% населення вважали себе в першу чергу громадянами України, натомість 34% позначили регіональну ідентифікацію (27% - зі своїм містом чи селом і ще 7% - з регіоном).

У грудні 2014 року загальнонаціональна ідентифікація складала 73%, регіональна - 19, щоправда, у липні 2015 року ситуація знову дещо змінилася: 66% національної ідентифікації і 27% - регіональної.

Як свідчили дані опитування в грудні 2013 року, майже половина українців (44%) відчували себе європейцями.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки – 2,3%. Опитування здійснювалося у рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми Європейського Союзу.