UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду 47% суддів, 33% адвокатів і 13% вчених

Після закінчення прийому документів наступний етап - перевірка документів на предмет відповідності кваліфікаційним вимогам.

На 14 вересня вже 128 кандидатів подали документи на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, і, швидше за все, кінцева кількість буде приблизно 5 кандидатів на місце. З 128 кандидатів 42 (32,8 %) – адвокати, 17 (13,2%) – вчені, 60 (46,8%) – судді, у 9 кандидатів не вказано назву посади або вона не відповідає кваліфікаційним умовам.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Максим Костецький, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ, керівник проектів Transparency International Україна. За його словами, абсолютна більшість кандидатів-суддів - представники судів першої інстанції - районних та міськрайонних загальної юрисдикції.

"Наведена статистика частково відповідає статистиці реєстрації намірів прийняти участь у конкурсі. Про свої наміри раніше заявили 782 кандидата, з яких 41% - адвокати, 14% - науковці, 37% - судді, ще 8% зареєстрували сукупний стаж, - зазначає експерт. - Заслуговує на увагу те, що половина кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду ніколи не працювала в судовій системі. Це шанс отримати якісно інше її обличчя".

Після закінчення прийому документів наступний етап - перевірка документів на предмет відповідності кваліфікаційним вимогам та допуск до кваліфікаційного оцінювання.

"Етап - критичний, адже під час конкурсу у Верховний суд майже 40% адвокатів були відсіяні від участі в конкурсі. У підсумку це призвело до того, що серед 653 кандидатів, допущених до конкурсу у Верховний суд, тільки третина була з позасудової системи, - підкреслює автор. - Обов'язок громадськості і медіа - максимально уважно стежити за роботою Вищої кваліфікаційної комісії суддів і якомога краще виконувати функції моніторингу та контролю, адже сприятливий результат конкурсу - в інтересах суспільства".

Детальніше про конкурс читайте у матеріалі Максима Костецького "Половина учасників відбору в антикорупційний суд - з позасудової системи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".