За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", 76% українців довіряють пожежно-рятувальній службі в їх регіоні, 14% - не довіряють.
Службі швидкої медичної допомоги довіряють 74% опитаних, не довіряють - 22%. Медичним установам (поліклінікам, лікарням) довіряють 57%, не довіряють - 36%, аптекам довіряють 55%, не довіряють - 38%, поліції довіряють 48% опитаних, не довіряють - 45%.
Крім того, 53% опитаних довіряють своєму сімейному лікареві, 21% не довіряють, 26% не змогли оцінити свій рівень довіри до нього.
39% опитаних довіряють новинам про зміни в медичній галузі, які поширюються на телебаченні, проте 56% - не довіряють.
Як зазначають соціологи, "складається ситуація, коли люди з одного боку не задоволені станом медицини і вважають, що загальна якість державних медичних послуг в країні погіршується або не змінюється, з іншого – продовжують довіряти медичним закладам і лікарям".
Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено 12-22 грудня 2016 року серед 1500 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,5%.
Нагадаємо, що за даними опитування групи "Рейтинг", близько третини (29%) українців заявили, що мають хронічні захворювання. При цьому 11% повідомили, що перебували на стаціонарному лікуванні у лікарні за останній рік.