UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенцову вручили присужденную в 2018 году награду Ukrainian ID Award

Отримавши нагороду, режисер закликав не забувати про інших українських в'язнів Кремля.

Українському кінорежисеру і колишньому політв'язню Олегові Сенцову вручили міжнародну нагороду Ukrainian ID Award "за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи". Урочиста церемонія відбулася в понеділок, 21 жовтня, в Українському домі в Києві, повідомляє "Радіо Свобода".

Отримавши нагороду, Сенцов закликав не забувати й про інших в'язнів Кремля, які досі перебувають у місцях ув'язнення в Росії і в окупованих Криму й ОРДЛО.

"100 людей у Росії, більшість з яких кримські татари, і 227 осіб у в'язницях Донбасу. І це як мінімум. Можливо більше. Путін звільнив намедійніших, найвідоміших, щоб на нього перестали тиснути. Я хочу, щоб ми всі разом продовжили тиснути, поки він не віддасть усіх. Дякую", - сказав режисер.

Він також розповів про те, як російські окупанти змінюють етнічний склад анексованого Криму і видавлюють з півострова проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців.

"Окупанти вичавлюють всіх українських громадян, щоб зробити Крим лояльнішим. Раніше проукраїнських громадян у Криму було дуже багато. У 2014 році на протести виходили тисячі людей. Ця політика Росії ускладнює повернення Криму, але це не означає, що ми не будемо боротися", - цитує Сенцова "24 канал".

Пізніше на своїй сторінці в Facebook він опублікував фото нагороди.

Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Awards, заснованої в 2018 році під егідою Фонду гуманітарного розвитку України.

Премія вручається щорічно вручається в Каневі на Тарасовій горі під час спеціальній урочистій церемонії Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID. Організатори мають намір щороку відзначати лауреатів за значний внесок у розвиток економіки, гуманізацію суспільства і примноження культурного капіталу.

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.

7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.

Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. 11 з них були помилувані президентом, 19 – звільнені з-під варти напередодні обміну, двоє вже перебували на волі, один був переданий росіянам раніше. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.

Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".