UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенцова немає ні одному з московських СІЗО – спостерігачі

Спостерігачі відвідали обидва СІЗО, де міг утримуватися режисер.

Українського режисера і політв'язня Олега Сенцова, якого повинні були обміняти у рамках ініціативи з обміну "35 до 35", немає ні в московському СІЗО "Бутирка", ні в "Лефортово", зазначили у Громадської спостережної комісії Москви, передає "РБК-Україна" з посиланням на російські ЗМІ.

Як повідомили спостерігачі, під час огляду московського СІЗО "Бутирка", у ньому не було виявлено Сенцова. Також присутність Сенцова не підтвердили і в СІЗО "Лефортово".

"Спостерігачі відвідали Бутирський ізолятор, у тому числі перевірили спецблок, та не виявили там Сенцова. Раніше при відвідуванні СІЗО "Лефортово" адміністрація цього ізолятора їм сказала, що його там немає. Таким чином його місцезнаходження залишається невідомим", – сказано у заяві.

Читайте також: Сенцов залишається в "Бутирці"

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.

Раніше росЗМІ повідомили, що Україна і РФ близькі до погодження обміну утримуваними особами за формулою "33 на 33". Хто саме може бути звільнений під час процедури обміну не повідомляється.

20 серпня російська журналістка та правозахисниця Вікторія Івлєва повідомила, що адміністрація московського СІЗО "Лефортове" прийняла передачі для українських політв'язнів Романа Сущенка, Олексія Сизоновича, Євгена Панова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка.

Згодом у "Лефортово" підтвердили, що в московському СІЗО перебувають Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Володимир Балух і Роман Сущенко. Українських політв'язнів перевели з колоній і в'язниць у російській глибинці. Переведення українців може свідчити про майбутній обмін.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова ще 16 липня передала російському омбудсмену Тетяні Москальковій список зі 150 українських політв'язнів і військовополонених, яких незаконно тримають у РФ і анексованому Криму. Москалькова ж передала Денісовій аналогічний список заарештованих і засуджених в Україні громадян Росії.