UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенцов особисто отримав премію імені Сахарова

Режисер став лауреатом премії у минулому році.

Українському режисеру та колишньому політв'язню Олегу Сенцову вручили премію імені Андрія Сахарова "За свободу думки". Премію Сенцову присудили в минулому році, коли його утримували у російській колонії.

"Я вітаю українського режисера, письменника, якому у 2018 році присудили премію Андрія Сахарова… За свою мужність він заплатив дуже велику ціну", - заявив президент Європарламенту Девід Сассол.

За словами самого Сенцова, він прийняв премію не особисто для себе, а й для всіх політв'язнів, яких утримують в РФ. Нагородження відбулося під час пленарного засідання Європейського парламенту в Стразбурзі.

Олег Сенцов став лауреатом правозахисної премії Сахарова у 2018 році. Українець не зміг одразу отримати її, оскільки на той час відбував незаконне "покарання" у російській колонії на Ямалі. Замість нього нагороду отримали сестра Наталя Каплан і адвокат Дмитро Дінзе.

Премія "За свободу думки" імені Сахарова присуджується Європарламентом з 1988 року. Нею нагороджують осіб і організації, які захищають права людини та основні свободи.

Читайте також: Нормандський формат – пастка для Зеленського — Сенцов

Співробітники ФСБ затримали Олега Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його конвоювали в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс обвинувальний вирок українцю – 20 років колонії суворого режиму.

7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула в Україну 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгенія Панова і Артура Панова.