UA / RU
Підтримати ZN.ua

Секретар Київради про скандальні забудови Войцеховського: "Масштаби цієї піраміди важко переоцінити"

На думку Володимира Прокопіва, до проблеми не можна підходити однобічно, адже у споруджених з порушеннями будинках житло купили тисячі людей.

Секретар Київради Володимир Прокопів у розмові з DT.UA пояснив позицію столичної влади стосовно скандальних забудов, пов'язаних з бізнесменом Анатолієм Войцеховським, яких у столиці понад 70 і щодо законності яких виникає чимало питань.

"Це дуже болюче питання. За, практично, десятиліття створилася піраміда, масштаби якої важко переоцінити. І в багатьох виникає запитання - я це бачу і чую в ЗМІ: хтось там незаконно будує, всі знають прізвище, ви його називаєте - Войцеховський, у чому проблема? Хай правоохоронні органи його підприємства заарештують, та й по всьому. Насправді проблема набагато глибша, ми маємо справу не просто з фактом незаконної забудови, а з десятками будівельних майданчиків, де споруджено житлові будинки, де тисячі людей купили житло", - наголосив Прокопів.

За його словами, якщо до цієї проблеми підходити однобічно, можна спровокувати соціальний вибух.

Читайте також: Підрядник СБУ використовує титушок проти супротивників забудови?

"Для багатьох з них це житло - єдине. Багато хто продав квартири, ще й узяв кредит для того, щоб поліпшити своє житлове становище. І якщо до цієї проблеми підійти однобічно, ми можемо отримати соціальний вибух. Тому підходимо комплексно, і ті об'єкти, які не мають права на існування, - зносимо. А щодо тих об'єктів, де ще можливо допомогти людям, - шукаємо шляхи, яким чином їх вивести у правове поле, дати можливість забудовникові сплатити пайову участь місту. Для того щоб ситуація влаштовувала і людей, які там мешкають, і інвесторів, і щоб міські інтереси були враховані", - розповів Прокопів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Укогруп" бізнесмена Анатолія Войцеховського, яка складається з 63-х компаній, будує в столиці близько 40 житлових комплексів на самовільно зайнятих земельних ділянках. "Піраміда" проіснувала майже десять років завдяки зв'язкам підприємця в прокуратурі.

Оціночна кількість постраждалих від будівельної афери "Укогруп" – в 6 разів більше сумно відомої афери "Еліта-Центр" і порівнянно з населенням районних центрів Київської області Баришівки, Іванкова, або Володарки і Ставища разом узятих.

Читайте повне інтерв'ю Володимира Драбчука з секретарем Київради Володимиром Прокопівим: "Усі ключові підприємства, які забезпечують життєдіяльність міста, мають знаходитись під його контролем" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".