Міжнародні військові навчання "Sea Breeze-2020" в цьому році пройдуть у новому форматі. Через пандемію коронавірусу вони будуть включати в себе тільки морську фазу із залученням авіації. При цьому берегову фазу повністю скасували, щоб військові країн-учасниць не контактували між собою. Про це розповів керівник навчань з української сторони капітан 1 рангу Олексій Доскато, повідомляє АрмияInform.
Наголошується, що українська сторона запропонувала командуванню 6-го флоту США змінити формат навчань через пандемію, і американська сторона підтримала таку ініціативу, щоб гарантувати збереження життя і здоров'я військовослужбовців.
"Тому на нас в цьому році очікує так званий безконтактний "Sea Breeze". Що це означає? Мова йде про те, що за планом навчань повністю виключена берегова фаза, щоб військовослужбовці країн-партнерів і учасників "Sea Breeze" не контактували між собою, а також щоб не розгортати багатонаціональний штаб. Отже, змінилася кількість країн-учасниць, які будуть приймати участь у навчаннях. На сьогодні їх близько 10", - розповів капітан 1 рангу Олексій Доскато.
Він зазначив, що міжнародні навчання в 2020 році обмежаться тільки морською фазою із залученням авіації. Кораблі будуть зустрічатися в певній точці і відпрацьовувати заплановані заходи без контакту особового складу.
Іноземні судна будуть заходити в українські порти тільки для того, щоб дозаправитися. При цьому ніякого контакту з цивільним населенням не буде.
"Сили і засоби, які були визначені для морської компоненти, поки залишилися без змін. Також нещодавно підтвердила свою участь у морській фазі "Sea Breeze-2020" постійна група кораблів НАТО, яка в цей час буде перебувати в Чорному морі. І сьогодні вже створено розклад навчань, де вона запланована як учасник", - додає Доскато.
Також скоротилася до тижня тривалість міжнародних навчань. Вони пройдуть в липні. При цьому наголошується, що керівники та учасники спілкуються тільки дистанційно.
Нагадаємо, в лютому відбулися наймасштабніші з початку року навчання з бойовими стрільбами на узбережжі Азовського моря в Донецькій області. В рамках навчань "Попутний вітер" підрозділи Збройних сил, Національної гвардії та Держприкордонслужби відпрацювали відбиття атаки ворожого десанту на азовському узбережжі.
У навчаннях були задіяні близько 400 осіб особового складу, п'ять кораблів і катерів Військово-морських сил ЗСУ та Морської охорони ДПСУ, 25 одиниць артилерії, включаючи реактивні системи залпового вогню, 13 одиниць бронетехніки (танки, БМП і бронеавтомобілі), два вертольоти Мі-8 і Мі-14 морської авіації, два штурмовики Су-25 та два винищувача Міг-29 Повітряних сил ЗСУ.